Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell "szálkásítani"?

Hogy kell "szálkásítani"?

Figyelt kérdés

Sosem diétáztam még. Eddig 3000 kalóriás étrenden voltam per nap. Ha ebből egyik napról a másikra elveszek 500-at(ami elvileg heti fél kg fogyást eredményez), az nem lesz sok? Vagy hogy szokták ezt elkezdeni Mindenhol csak annyi infót találok, hogy a kalóriát kell csökkentgetni meg meg kell emelni a fehérjét 2,5-3 grammra per testsúly, de hogy pontosan hogyan kell lediétázni arról nem tudok semmit.

Előre is köszönöm az értékelhető, normális válaszokat!



2023. ápr. 16. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kicsit kötekedjek:

A diéta nem csak szálkásítást jelent. Ha te éppen többletben vagy, az is egy diéta.


Szóval:

Ha az eddigi 3000 kalóriáddal nem nőtt a súlyod és nem is csökkent, az azt jelenti, hogy ez a szintentartásnyi kalóriabeviteled.

Ha a szintentartásnyi kalóriabeviteledből elveszel 500-zat, az valóban heti fél kg mínuszt jelent. (1kg zsír 7000 kalória)


Az, hogy neked ez az 500 kalória megfelel, azt csak te tudhatod.

Van, aki az 500 kalóriás deficitet sem bírja, és van, aki még a 700-800-as deficittel is vígan elvan, mindenféle gond nélkül.


Én pont ilyen vagyok. 700-800 kalóriás deficitben semmi bajom és már 9. hete deficitben vagyok. Közérzetem is tökéletes, erőszintem sem csökkent.

Viszont van, aki egy ilyen deficittel nem bírna létezni sem.

Mindenki más, mindenkinek más válik be, én azt mondom, hogy arra törekedj, hogy maximum a testsúlyod 1%-át veszítsd el hetente és akkor nem lesz gond izomvesztést tekintve sem.


Izmot egyébként sem olyan egyszerű veszíteni, de a deficit mértéke hatással lesz rá. Azaz, ha te egy nagyon kemény 1000+-os koplalást csinálsz "szálkásítás" címszó alatt, akkor elég nagy lesz a valószínűsége, hogy több izmot fogsz veszíteni, mintha egy 500-700-as deficitben lennél. (Izmot mindenképpen vesztesz szálkásításkor, legalábbis szteroid nélkül biztosan.)


A fehérjebevitelt érdemes ilyenkor valóban magasan tartani, de a 3g az túlzás.

Szálkásításkor 2g/testsúlykg bőven elég lesz. Ennél több felesleges, és nem fogsz több izmot megtartani amiatt, mert 2g helyett 3got viszel be. Ezzel a 2g/testsúlykg fehérjével majdhogynem maximalizálod ezt az egészet.

2023. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy 3000-el mennyi idő alatt mennyit nőtt a testsúlyod. 2,5-3g fehérje pedig rengeteg, főleg ha zsíros vagy
2023. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy év tömegelés alatt elég sok zsír feljött, meg egy kevés izom. Nekem most az a lényeg, hogy fogyjak, de ne az a kevés izom menjen le, hanem a zsír. Aztán majd, ha lement megint tömegelni akarok csak majd okosabban.
2023. ápr. 16. 16:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert ha ez nem eredményezi azt, hogy az izom menjen le, akkor holnaptól már le is csökkentem a kalóriát 500-zal.
2023. ápr. 16. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok zsír jött fel akkor szerintem leveheted 2500-ra. Lehet, hogy stagnálsz is vele vagy nősz tovább. Túl nagy volt a kcal plusz.
2023. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!