Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás mellett súlyzós...

Szálkásítás mellett súlyzós edzés miért kell nőknek?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje járok kondiba, és kb 1 hónapja elkezdtem szálkásítani. Én azt olvastam hogy diéta mellett ugyanúgy kell a súlyzós edzés+kardió. Viszont sokan beszólnak,hogy minek edzek nagy súlyokkal, így csak nőni fogok hisz ahoz sokat kell enni, hogy megtartsuk. Nagy súlyokkal edzek női létemre, de én ezt élvezem, viszont akik beszólnak, nem tudom elmagyarázni hogy miért kell a súlyzós edzés szálkásításhoz. Szóval kérlek valaki magyarázza el részletesen és érthetően:D

20/L



2023. máj. 17. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hogy megtartsd az izomzatod. Ilyen egyszerű.


Izmot veszíteni mindenképpen fogsz, de minimalizálni tudod az izomveszteséget, ha kellő stimulust adsz az izmaidnak magas fehérjebevitel mellett. Izomépítésre törekedni deficitben hülyeség, nem fog sikerülni.

2023. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Akik beszolnak inkább menjenek guggolni.Edzés alatt nem pofázunk hanem edzzünk!Mindenki foglalkozzon a saját dolgával.

Azert kell edzeni ugyanúgy mert a kiegyensúlyozott dietád mellett az edzéssel kalóriakat egetsz de kőzben az izomszővetek megtartják teltségüket,alakjukat és minimalis az izomvesztés.(ha jol csinálod ezt a jatékot a kaja- edzes- pihenés kombóval és a szalkasítás időtartománya is jól van belőve)

Persze a zsirvesttes mellett lesz valamennyi izomvesztés,gyengülés, mert az elkerülhetetlen.

Ha nem edzzel ugyanazon az intenzitáson ,akkor nagybb lesz az izomvesztés.Ezt meg mindenki el akarja kerülni ha lehetséges.

2023. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell foglalkozni a beszólogatásokkal. Csináld úgy, ahogy eddig is.

Első két válaszoló meg is írta a lényeget, ezeket vedd figyelembe.

2023. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha terheled rendesen, akkor megmaradnak az izmok.

Ne foglalkozz velük.

2023. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! :)
2023. máj. 18. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagy súly alatt azt érted hogy 400+ kilóval lábtolózól, 200 kilóval guggolsz, 150 kilóval nyomsz fekve? Mert a nagy súly innentől kezdődik. A lányok nem edzenek nagy súllyal. Kedvencem amikor egy csaj 10 kilós kézisúllyal nyomott vállból, és lilult a feje meg majdnem megszült.
2023. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Hát, kinek mi a nagy. Nyomhatta volna 2 kilóval is vállból, de megpróbálta azt, ami neki nehéz. De valószínűleg akkor te sem emelsz nagy súlyokat, biztos tudok nagyobb számot mondani. A nagy súly az, ami olyan stimulációt ad valakinek, mint neked a 200 kiló guggoláskor.
2023. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 ahogy #7is irta, mindenkinek más a nagy súly. Nekem a nagy súly igen is a 10-10kg kézisúlyzó vállból nyomás és igen énis megszülök a végére, de megéri.

A nagy súlyt úgy értettem, hogy még páran azt gondolják, hogy lányoknak elég csak kardiózni és alakformáló edzéseket csinálni 1-2kg súlyzókkal, én ehez képest használok nagy súlyokat. Pl. 100kg-val guggolok, csípőemelést is 120kg-val csinálom, hátra is nagy súlyokat használok.

2023. máj. 21. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
#6-os, ha te akkora súlyokkal edzel, akkor gratulálok, amúgy meg eléggé ironikusan fogalmazol. Egyéne válogatja, hogy kinek mi számít nagy súlynak. Nyilván ami önmagához mérten nagy.
2023. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!