Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi kalória bevitel?

Napi kalória bevitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


36 éves vagyok. 186 cm és 110 kg. A súlyom még mindig sok, de sokat küzdöttem azért hogy ennyi legyen. A cél egyelőre az lenne hogy megtartsam ezt a súlyt.


A munkahelyemen próbálok annyit sétálni amennyit csak tudok. Ez kb 12-15 ezer lépés között van telefon szerint és 500-700 kcal.


Heti 3 súlyzós edzés tervezek be. Ami van itthon: Tolódzkodó, húzódzkodó, egykezes súlyzók. Tudom elég gyér a felhozatal, de így 36 évesen rossz genetikával már nincsenek nagy testépítős álmaim szóval nekem ennyi elég is mert a cél ahogy már írtam egyelőre a súlymegtartás.


Napi kalória bevitellel viszont meg vagyok lőve. Ahány kalkulátort nézek annyi féle értéket kapok. Tudna abban valaki segíteni hogy kell rendesen kiszámolni?



2023. máj. 23. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet kiszámolni.


A kalkulátor is csak egy becslés.


Nekem szintentartásnak 2800 kalóriát ír, ellenben ez nekem kb. 2300. Nagyon nagy szerepet játszik a genetika ebben. Van olyan ember, aki nem csinál semmit és lazán ehet 3000 kalóriát 1 nap, és van olyan is, akinek 3000 kalória még nagyon magas aktivitás mellett is hízást eredményezhet, hiába ugyanolyan magasak és a súlyuk is egyezik.


Egyél 2 hétig X mennyiségű kalóriát és kövesd mérlegen a súlyod változását. Ha elégedett vagy az eredménnyel, akkor folytasd, ha nem, akkor változtass a kalória mennyiségén annak függvényében, hogy milyen eredményt kaptál.

2023. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2023. máj. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!