Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik hasznosabb, egészségese...

Melyik hasznosabb, egészségesebb? A súlyzókkal való gyúrás vagy a saját testsúllyal való edzés (fekvőtámasz, húzodzkodás, lábemelés. )?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Normálisan végezve, megfelelő étrenddel, mindkettő egészséges és hasznos.
2012. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Saját testsúlyos edzés egészségesebb és hasznosabb mivel izületi szinten is megerősít.

A súlyzós edzés meg tönkreteszi az izületeidet (ezért szed majdenm minden testépítő izületvédőt).

Bruce Lee is majdnem tönkretette magát súlyzós (jó reggelt) gyakorlattal de saját testsúlyos edzéssel újra megerősödött.

A testépítés csak egy látványsport arra jó hogy pózolgass + egy adott tömeget meg tudj mozgatni.

2012. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dirtboy ***** válasza:

ma 16:01

ülj le fiam 1es

2012. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

16.01, már csak azért sem így van, mivel a testépítésben is van saját súlyos gyakorlat. Húzódzkodás, tolódzkodás, lábemelés.

Nem csak feszengeni jó a súlyzókkal megedzett izom, hidd el van valódi erő is.

2012. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kondizástól erősebb is leszel, a tévhittel ellentétben.

Ha valaki elbír 70kg súlyt bicepsszel, az neámmár ne tudjun csak lazából úgy fellökni, hogy le se ess...

2012. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

1.indokolni se tudsz csak offolni....nem kell mindenhova feleslegesen hozzászólni ha nem tudsz érdemlegeset írni akkor ülj le és számolgass 1-ig:D

2.ki mondta hogy nem erős egy testépítő? írtam is hogy képes súlyokat mozgatni...



Aki tönkre akarja tenni magát csak nyomja...+a saját hülyeségét is:D

2012. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Montez elolvastad,értelmezted a kérdést?


""A súlyzókkal való gyúrás vagy a saját testsúllyal való edzés ""


Erre írod a hülyeségedet hogy a testépítésben is van saját testsúlyos edzés,,,,,nem ez volt a kérdés és ez nem válasz az én válaszomra,,,,,

2012. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg nem ebben a stílusban írtam.
2012. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye és hátránya is. A súlyzós edzést végezheti gyenge ember is, aki teljesen kezdő, mert kis súlyokkal kezdi és fokozatosan növeli a terhelést. Jobban elnyírja viszont az ízületeket és sokszor természetellenes helyzetre kényszerít. Ilyen nincs a saját testes edzésnél, ezért egészségesebb én feltétlenül ennek a híve vagyok, pedig évekig voltam erőemelő. A saját súlyos edzés hátránya az, hogy nem mindenki végezheti, ahogy az elején írtam, ha gyenge valaki, vagy túlsúlyos, akkor kevés ilyen gyakorlatot tud csinálni. Ha te egyik se vagy a kettőből, akkor feltétlenül saját súlyoddal dolgozz.
2012. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Viko Barstarzz válasza:
Én azt mondom mind 2 egészséges, és ahogy szokták írni többen a kondiba járók közül " csak egy szintig", mivel, hogy saját testsúlyosnál egy szinten megállsz izom fejlődésbe, onnantól már ízületek készen állnak nagy ismétlésszámokra. Ennek köszönhetően maradsz egészséges. Ugyanez vonatkozik a kondizásra is. Csak ugye amit írtam, ugye sokszor a konditerem mellett az az érv, hogy nagyobb izomtömeg elérhető vele. És ha ebbe nem tud megállni valaki az már egészségtelen. Egy 175 Cm-es embernek kb 75-80 Kg ami egészséges. Ha kigyúrja magát 90 Kilóra az már tényleg szétvágja az ízületeket, mert nem csak kövéren lehet valaki túlsúlyos, hanem szétgyúrva is, ami ugyanúgy megterheli az ízületeket.
2013. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!