Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél napi mennyi...

Tömegnövelésnél napi mennyi túrót? Tojást? Vagy csirkemellet kell enni? Kb hány db vaggy fél kg turó? Pl?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Számold ki. Testsúlykilogrammonként 4-5-6g/tskg szénhidrát és 2g/tskg fehérje. Szépen beütöd guglibe hogy mennyi a tojásnak, túrónak, rizsnek, stb... a szénhidrát és fehérje tartalma, aztán matekozol egy picit. Nem nehéz :)
2012. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké köszi
2012. okt. 3. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
hány kiló vagy Krisztina?
2012. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
KRisztián vagyok :) ! 81-82 kb :) !
2012. okt. 4. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:

jah :D


a kalóriatáblázatban nézd meg a fentiek fehérjetartalmát. Neked kb. 160g fehérje kell naponta, a fentiekből ezt kell összehoznod.

2012. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az első kommentelő leírásával nem feltétlenül értek egyet! Egy tömegnövelő étrendben a Te súlyodhoz kb. 160-170 g fehérjét, és 320-350 g szénhidrátot javaslok minimális zsírbevitellel (max. 50 g). Ha nagyon figyelsz a kajára, és rendszeresen végzed az edzéseidet, az eredmény nem marad el! :)
2012. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

okés

tegnap számolgattam de csak kb 120-130 ig jutottam el úgy hogy 30 dkg csm joghurt, turó,tojás, stb volt benne :)

példát írjatok ételekre légyszives

napi leosztás

köszi

2012. okt. 5. 06:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Én naponta 5-ször eszem, minden étkezésre kb. 100g húst (csirkemellet, este halkonzervet) eszem. Ebből bejön kb. 120g. Edzés utáni turmix: 30g. Reggeli és esti turmix: 25-25-g. = 200g

95 kg vagyok. Mivel most szálkásítok, nem eszem szénhidrátot, csak napi 1-2 félreevés van, abból jön be valamennyi. Tömegnövelésnél rizst eszek a hús mellé. figyelnem kell, hogy ne zsírosodjak el.

reggel este lenmagolaj, ételek mellé zöldségek, vitamintabletta, és kész is.

2012. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
írnál pl egy pár napi kajádra elösztva? pl:? h. k.sz..hétvége?
2012. okt. 5. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:

A 8#-as vagyok, gondolom engem kérdeztél. Minden nap ugyanúgy eszem, de nem kőbe vésve, naponta kb. 1-szer van félreevés:


Hétköznap:

6-kor kelek, hűtőből előveszem a már megpárolt húst (pár napig elég, ha mondjuk 1.5 kg van megpárolva), egy tányérba és két műanyag tálkába szemre kimérek 100-100g-ot. Ezt fel is szeletelgetem, hogy a munkahelyen ne kelljen kést is használni. Ha tömegelek, szintén a hűtőből melléöntöm a rizst, csurgatok rá minimális olívaolajat. Ha szálkásítok, uborkát, paradicsomot, savanyúságot szeletelek mellé. Reggel bedobok bolti vitaminból több tablettát, illetve 1-2 kanál lenmagolajat.


Munkahelyre viszem a 2 dobozt, amit 10-kor és 13-kor fogyasztok el.


16.30-kor már itthon megint eszem. Ilyenkor előfordulhat, hogy hagyományosan étkezem, de fehérjeturmixot iszom, hogy meglegyen a fehérjeadag.


18.30-kor edzés, 19.30-kor turmix,


20.30-kor újabb étkezés, itt már egy halkonzervet szoktam felbontani, esetleg kis teljes kiőrlésű kenyér, péksüti (na ez durva félreevés, különösen este). 1-2 kanál lenmagolaj, esti turmix, és ennyi.


Ha valami miatt pörgök még éjfélkor is, akkor is eszek valamit.


Mit okoz ez az étkezés? Ezek mind jó minőségű tápanyagok, amellyel egészséges testet látok el. Bélgáz gyakorlatilag nincs, az emésztés kitűnő, a fejfájást nem ismerem, torokfájásnál, esetleg hőemelkedésnél komolyabb betegségem nem volt.

Mindezért cserébe jó testem van, a nők dicsérnek, és jól érzem magam.

2012. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!