Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítani szeretnék....

Szálkásítani szeretnék. Milyen étrendet és edzéstervet kell követnem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 21:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne,h hogyan megy le a hasamról a zsír. Így is látszódnak a kockák,de azt szeretném,hogy mégjobban látszódjanak.
2012. dec. 8. 21:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor ide is bemásolom.:)

A súlyzós edzés mellé kell minimum heti 3-4 aerob edzés is, pl kocogás, bicaj, lépcsőzőgép, stb 


Így próbáld meg:  

Szálkásító diéta: napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).  

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.  

ezekből kellene összerakni az étrendet:  

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.  

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.  

zsír: omega3, lenmagolaj.  

Itt találsz étrendeket is:  [link]

2012. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem,akkor az a lényege,h több fehérjét kell bevinni,mint szénhidrátot + kell aerob edzés is.


Viszont az étrendet nem értem. Aki tömegel,az is ugyanúgy eszik halat,húst,túrót és protein tápkiegészítőt. Most akkor mi a különbség? :/

2012. dec. 8. 23:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy szálkásításkor: 3g*ttkg fehérje és 1,5-2g*ttkg ch.

tömegelésnél meg 2-2,5g*ttkg fehérje és 5-6g*ttkg ch megy.

Nagyjából ugyanaz a kaja minősége, de más az arány és mennyiség. A ch-t szálkásításkor én fokozatosan szinte nullára csökkentem a végén. Ilyenkor nem fér bele semmi csaló kaja nálam, semmi meki, pizza, fehér kenyér, rántott sz@rok, csokika, stb..:)

Tömegeléskor pedig eszek hétvégén mindent, akkor lazítok a dolgokon.

És igen, ilyenkor több aerob edzés megy. A súlyzós nem változik, maradunk a nagy súlyos edzésnél.

2012. dec. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha nem akarod túlzásba vinni az edzést, elég ha lemész az edzőterembe heti 2x mindig más gépnél, fehérjedúsan étkezel és kerülöd a zsíros kajákat.
2012. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ez a szálkásító diéta és edzés ugyanúgy beválik egy olyan személynél,aki kövér és nem szokott konditerembe járni?

pl.ha valaki a hasáról szeretné eltüntetni a zsírt, és ezt az edzéstervet+étrendet követi,akkor ugyanúgy hasznos?

2012. dec. 30. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor a fehérjét leviheted 2g x ttkg körülire és kb a szénhidrátot is innen kellene indítani és majd csökkenteni.
2012. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi! :)
2012. dec. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!