Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek milyen ez az...

Szerintetek milyen ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Saját magamnak készítettem , nem tudom hibás-e vagy hiányos. Akármilyen kritikát leírhattok , segítsetek megcsinálni jóra :D Persze az sem gond ha elsőre fasza ...

(4 napos osztott edzésterv)


1.Nap : Mell-Tricepsz


Tolódzkodás

Nyomás Ferdepadon

Fekvenyomás

Tárogatás

Chestpress

Áthúzás

Tricepsz kötéllel

Szűkennyomás

Lórúgás


2.Nap : Hát-Combhajlító


Húzódzkodás

Evezés csigán

Mellhez húzás

T-rudas Evezés

Felhúzás

Hiperextenzió

Csuklya

Lábhajlítás


3.Nap : Váll-Bicepsz-Alkar


Állig húzás

Oldalemelés

Oldalemelés padon fekve

Vállgép

Kalapács bicepsz

Scottpad

Koncentrált bicepsz

Csuklóbehúzás


4.Nap : Combfeszítő-Vádli-Has


Lábnyújtás

Guggolás

Lábtológép

Vádli állva

Vádli ülve

Felülés

Hasprés

Lábemelés

*Minden gyakorlatból 4 sorozatot végzek ,csak egy két kivétel van pl: hasnál többet



2013. jan. 11. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Mellre baromi sok gyakorlatot csinálsz, túledzed magad! 3 gyakorlat bőven elég neki, így mindig variáld(de lehetőleg legyen benne minden alkalommal valami nyomógyakorlat ill. tárogatás).

Hátra szintén sok az 5 gyakorlat, ha húzódzkodsz, akkor szerintem már ne húzz mellhez csigán.

Vállra elég 3 gyakorlat, amelyek rendre az elülső-oldalsó-hátulsó deltát dolgoztatják meg. Az állig húzást pedig hagyd, hosszútávon szétcseszi az ízületeidet.

Hasizom gyakorlatot pedig két-három alkalommal végeznék egy héten, alkalmanként 2 gyakorlat.

2013. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dogmatix91 ***** válasza:

Nem tűnik rossznak, én a hátat meg a lábat külön raknám. Tolódzkodást nem csinálok mindig, mert elfárasztja a tricepszet és nem tudok akkora súlyokat használni fekvenyomásnál (utolsó mellgyakorlatra beraknám). Mellre szerintem kicsit sok a gyakorlat. Én 4et szoktam általában csinálni: Ferdepados nyomás, fekvenyomás, tárogatás(mindig más szögben) és csigás keresztezés. Áthúzást ritkán csinálok, mert nem szeretem, chestpress meg nincs nálunk. Tricepszre több gyakorlatot csinálnék.

Háthoz döntött törzsű evezést beraknám + mellhez szűken is húznék 3 sorozatot (de ezt sokan nem szeretik).

Vállhoz egy előre emelés elférne (Vagy ajánlom megnézni Cedric McMillan szemináriumán készült videókat, ku.rva jó gyakorlatokat csinál)

Bicepszhez még fordított fogással is húznék pár sorozatot, én szeretem a ferde pados bicepszet is (nagyon jól durrant).

Lábnál én a guggolást venném előre, aztán egy elöl guggolást nyomnék, a lábtolót beraknám lábnyújtó és lábhajlító utánra.

Hashoz a hídtartást javaslom még.

Ez csak az én véleményem, a saját tapasztalataim alapján, ez nem jelenti azt, hogy ez neked is bejönne :)

2013. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Átírtam kicsit az instrukcióitok alapján :P jöhet még comment ha valami nem stimmel:

---Mell-Tricepsz-


Tolódzkodás

Nyomás Ferdepadon /vagy/ Fekvenyomás

Tárogatás

Chestpress /vagy/ Áthúzás

Tricepsz kötéllel

Szűkennyomás

Lórúgás

Tricepsznyújtás ülve


---Hát-Combhajlító---


Evezés csigán

Mellhez húzás

Döntött törzsű evezés

Felhúzás

Hiperextenzió

Csuklya

Lábhajlítás

Felülés

Hasprés


---Váll-Bicepsz-Alkar-


Oldalemelés

Oldalemelés ülve

Előre emelés

Kalapács bicepsz

Scottpad

Koncentrált bicepsz

Csuklóbehúzás


-------Combfeszítő-Vádli-Has--


Lábnyújtás

Guggolás

Lábtológép

Vádli állva

Vádli ülve

Felülés

Hasprés

2013. jan. 11. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
ha lány vagy ok
2013. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezen jót derültem :D adja az isten ,hogy neked olyan nőd legyen aki ilyen edzéstervet csinál legalább 5 éve :D szerintem megbánnád
2013. jan. 11. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy xopatnám csak:)
2013. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NagyonGonosz ***** válasza:
Naturálban az eredmény annyi lenne egy nőnek, hogy kurv@ jól nézne ki. Másrészt aki nem versenyzik valami normális kategóriában (forma és felette) az a legtöbb esetben pics@súlyokkal edz (magához képest is!) amitől ha akarna se lenne komoly fizikuma.
2013. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dogmatix91 ***** válasza:
a húzódzkodást ne vedd ki! csináld felváltva a mellhez húzással. Egyik héten ez, másik héten az.
2013. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!