Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin + fehérje együtt?

Kreatin + fehérje együtt?

Figyelt kérdés
19 éves, 175 cm és 69 kg vagyok, edzés mellé szeretnék kreatint szedni. a fehérje jó párosítás mellé? szeretnék felszedni még egy kis izmot, de szálkás szeretnék maradni (járok box edzésre + húzódzkodni fogok). milyen termékeket ajánlotok, esetleg kifogás e kombináció ellen? hozzáértők írjanak ha lehet.

2013. febr. 12. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Először is ezt olvasd el...


[link]


A kreatin egy huszadrangú kiegészítő, ami annyit tesz, hogy némi vizet visszatart a sejtekbe, így több tápanyagot tudnak felvenni, bár gyanítom azt sem tudod mi az a tápanyag, ha egyáltalán ilyen kérdés felmerült benned. Se a fehérje se a kreatin nem kox vagy csodaszer, hogy a kettő ne menjen együtt. Ami a legfontosabb: normális étrend, jó multivitamin (nem plussz pezsgőtabletta meg egyéb baromságok), fehérje (+ szénhidrát edzés utánra hozzá), telítetlen zsírok (omega3, lenmag).

Az izmosodás és a szálkásan maradás pedig csak a kivételes genetikájú emberek kiváltsága, a nagyátlag nem tud úgy tömeget felszedni, hogy ne zsírosodna. Totál rossz az elképzelésed mindenről, de tegyél magadnak egy szívességet és olvasd el a sárga kapszulát.

2013. febr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Így van, acm jól írja. Először az alapokkal legyél tisztában. Szálkásan nem tudsz naturálban izomtömeget növelni és a kreatin sem a legfontosabb kiegészítő.

Legyen tömegnövelő étrended, multivitaminod és edzés után mehet protein +50g gyors szénhidrát. Amíg nincs rendben a kaja, addig hiába használsz bármilyen tápkieget is, sokat nem fog segíteni. Egyébként persze mehet kreatin és fehérje együtt, de a fehérje a fontosabb. Tömegeléskor edzés után kell mellé gyors szénhidrát is. De csak edzés után menjen a fehérje mellé gyors ch, pl dextróz. Reggel pedig teheted a proteint a zabpehelyre.

2013. febr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Osynho ***** válasza:
Ha izmot szeretnél felszedni, akkor olyan edzést kellene végezned, ami ezt elősegíti. A box edzés, meg a "húzódzkodni fogok" nem elég.
2013. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nyilván nem arra gondoltam, hogy kimegyek és felhúzom magam 20x, 2 éven keresztül hetente négyszer edzettem teremben mindenféle étrendkiegészítő használata nélkül, ezért nem vagyzok tisztában a hatásukkal. Akkor azthiszem nekem jó a genetikám, mivel 10kg izmot szedtem fel és szálkás vagyok (leszartam az étrendet is, ettem össze minden szart). ezen már csak minimálisan akarok változtatni, nem +10 kg, kb 2-3 is elég lenne, + a kreatinről hallottam hogy teljesítményfokozó is, ami a box edzéseken és versenyeken elég jól jönne
2013. febr. 13. 19:36
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, a kreatinnal jön egy kis erő és pár kiló is, de annak nagy része a vízvisszatartásból fog adódni. De mindegy, leírtam már, hogy mehet együtt, nem akarok regényt írni, mert csak vita lesz belőle.:)
2013. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
értem, csak erre voltam kíváncsi, tehát kreatintól épphogy nem szálkás lesz az ember, de van olyan fajta is ami nem "vizesít" annyira, vagy rosszul tudom? és ha rendszeresen futok és izzadok mint egy ló, akkor az a víz távozik az izmokból ami a kreatin miatt került oda?
2013. febr. 13. 19:47
 7/17 anonim ***** válasza:
Szóval MINDEN kreatin vizet tart vissza az izomsejtben, hiszen ez a dolga. A megnövekedett vízfelvételtől lesz nagyobb az anabolikus állapot. A lényeg, hogy sejten kívül ne tartson vissza sok vizet. Ez normális adagolással nem lesz. de pl egy kreatin akg (alfaketoglutarát) az pl nem tart vissza a bőr alatt vizet, de a sejten belül igen, hiszen ezért működik.
2013. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

tehát az akg kreatin csak az izomrostok keresztmetszetét növeli, ezáltal megmarad a szálkásság? ez a termék megfelelő erre a célra? [link]

vagy tudsz ajánlani jobbat?

2013. febr. 13. 19:58
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem, ez a legsz@rabb cucc a piacon. 1g kreatin monohidrát van egy kapszulában és 100mg egyéb, ami lóf@sz. Ebben a 100mg-ban az egyik a kreatin akg, de ez csak egy porszemcse, semmi, nulla!

Gazdaságtalan cucc ez. Kifizetsz 3800 Ft-ot 12g kratinnért, amiért már 1kg monohidrát port is kapnál.

Szóval ezt itt rengetegszer kitárgyaltuk, hogy ez nem jó.


Ezt lesd meg:

[link]


Ha pedig kapszulásat akarsz: [link]

2013. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen, még annyi lenne, hogy ezt napi állandó adaggal kell fogyasztani? mert sok kreatinnál olvastam, hogy először többet kell, majd pár nap múlva már csak annak a felét, aztán még kevesebbet. ennél hogy van? és valami pest közeli bolt ahol lehet venni?
2013. febr. 13. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!