Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek egeszseges 14-15-e...

Eebi kérdése:

Szerintetek egeszseges 14-15-evesen nekifogni gyurni?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok, es neki akarok fogni gyurni ,azomban nemtudom ha ez egeszseges-e, es nem-e allitja meg fejlodesem vagy valami ilyesmi.. :DD

#edzés #fiatal #gyúrás #sport.extrem
2013. márc. 19. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello

Én is 14 évesen kezdtem el annak idején gyúrni. Nem lett semmi bajom szerintem ilyenkor már neki lehet állni edzeni.

De már 1 pár éve csinálgatom és ha megfogadsz valamit akkor inkább az olimpia súlyemelést javasolnám ha van rá lehetőséged ahol élsz. Erőben sokkal de sokkal erősebb leszel mint aki gyúr, a robbanékonyságról nem is beszélve. És az is hozza az izmosodást.

Ha ez nem akkor a gyúrás előtt én 3-6 hónap testsúlyos edzést csinálnék heti 3x tolódzkodás, húzódkodás, fekvőtámasz. Egy kezdőnek ezek is jó eredményt hoznak eleinte. Amíg ezek is kihívást jelentenek addig mondhatjuk fölösleges a gyúrás. De ezt mindenki maga dönti el, ez csak az én véleményem.


De az olimpiai súlyemelést fontold meg ha van rá lehetőséged.

2013. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az olimpiai súlyemelés tényleg nem rossz,de óvatosan kell kezdeni,mert nagyon könnyen megsérülhetsz.Elsősorban sérvre gondolok,de más baj is történhet.

Én idősebb voltam,edzői utasításokat követtem,övet használtam és mégis megsérültem.

2013. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt én is csak ugy gondoltam edzői utasítás mellett!

Az egyébként is egy összetettebb bonyolultabb mozgásforma.

Magadtól nehéz megtanulni.

2013. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat !! :D
2013. ápr. 6. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!