Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aerob vagy Kardió?

Aerob vagy Kardió?

Figyelt kérdés

Utána olvastam a kardió és az aerob edzésnek és lenne még pár kérdésem.

Sokan írják ,hogy a HIIT-vel milyen jól lehet fogyni. De a HIIT már kardió edzés, nem?Zsírvesztés céljából alkalmatlan.


Na és a zumba néztem róla videókat. A néhány kivételével az összes nagy intenzitású volt. Tehát már az is kardió.


Már ezek a schobert norbis aerobic videók is elég pörgősek.

Lehet ,hogy csak nekem ugrik meg nagyon a pulzusom.


előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. júl. 4. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A HIIT az intervallum edzés ezért alkalmas a fogyásra.

Épp ma olvastam részletesen róla: [link]


A zumbához nem tudok mit szólni.

Nem aerobicozom de szerintem is feltudja vinni zsírégető tartomány fölé a pulzusszámot.

2013. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jól fogyni csak megfelelő diétával lehet, attól, hogy mozogsz, semmilyen mozgásforma nem fogja beindítani neked a zsírégetést, ha közben kalóriaplusszban vagy... ha pedig kalória minuszban, akkor teljesen lényegtelen, hogy mit mozogsz, a mozgással több oxigén jut az izomzatodba, ami segít neki "égetni" a tápanyagokat, aerob a legjobb, mert ott a legjobb az oxigénellátás, de azon kívül bármilyen mozgásforma megfelel, hiszen nem a mozgás, hanem a táplálkozás a lényeg.

kb...

2013. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Norbi meg tisztában van, vele, hogyan működik az ember szervezete, de a könyveiben videóiban, csak részinformációkat közöl, hogy mikor elkezdesz fogyni, azt hidd, hogy ő egy csoda, és miatta fogysz, erre épített egy franchise rendszert, ami egyszerűen zseniális...
2013. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából egyénenként eltérések lehetnek. Pl. pont a futás valakinek zsírégető aerob tartományba, valakinek pedig már kardióba esik.

Igen, a sima kardió max 130-as pulzussal alkalmasabb zsírégetésre. Magadon meg tudod nézni, hogy melyik mozgásformák viszik ebbe a tartományba a pulzusodat. Ha végig tudsz csinálni belőle egyhuzamban akár egy órát is, kifulladás nélkül, konstans tempóban, akkor még inkább a zsírégető tartományban vagy. Ha kifulladsz, kivörösödsz durván, meg kell állni pihenni, levegőt venni, ha a szíved a nyakadban érzed, akkor már valószínűbb, hogy átmentél kardióba.


Teljesen biztos a dolgodban egy pulzusmérővel lehetsz.

2013. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linkoln ***** válasza:

A pulzusmérő szépen ki fog lengeni, már a gyaloglás is 120 köré repíti a pulzust ha edzetlen vagy. De attól még nem való sok mindenre.

Meg kell szoknod a terhelést, ezt minden sportnél így van.

Első 1-2-3 hónapot nyugodtan szánd rá hogy megszokd a mozgásformákat, a gyakorlatokat. Utána tudsz csak reális adatot kapni/következtetni.

Egyébként, higgy nekem! A mozgás leginkább arra való hogy energiát égess. Nem mozgás alatt kell fogyni.

A kardio azért rosszabb mert edzés után pótolnod kell némileg az energiát. Sokkal intenzívebb, hatékonyabb. edzi a szíved, tüdőd, keringést, egészségesebb leszel, anyagcserére is jó stb.

Az aerob sokkal kevésbé hasznos, azonban tartósabban tartható, és nem növeli meg a tápanyag igényt. Illetve edzés után sem teszi indokolttá az energia utánpótlást.

Tehát aerob kényelmesebb, kardio hatékonyabb.

Szerinted ha elkerékpározol egy 200km-t, kardio intenzitáson, akkor nem fogysz?

Akár hiszed akár nem 3-4 napi kaja adagot leküldhetnél, és még mindig nem lennél plusszban. Nagyon nagy erőfeszítést igényel a sportolóktól hogy ne aszódjanak össze kis szálkás etiópokká ha versenyszerűen edzenek kardio mozgásformával.

2013. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nincs szükségem fogyásra.Tömegelek és az 5g* ttskg ch mellett is elég nehezen zsírosodok.

2013. júl. 14. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!