Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hasprés mellett szabad-e...

Hasprés mellett szabad-e "hagyományos" felüléseket végezni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ugye hasprés végzésével nem a kockákra gyúrúnk, hanem hogy betonkemény hasfalunk legyen (boxolok). És nem igazán vagyok vele tisztában, hogy mennyire szabad "keverni", váltogatni a gyakorlat típusát.

2013. júl. 5. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2013. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet keverni, de felülést nem ajánlom, mert tönkrevágja a gerinced. Csinálj lábemelést, vagy feküdj le, emeld meg a két lábat 20-30cm-t, és kezdd el őket mozgazni, mingyegy, hogy hogy, fel-le jobbra-balra, a légyeg, hogy ellentétesen. Tehát bal láb fel megy 5 centit, jobb le. Ha ezt két percig tudod csinálni beszarás nélkül, akkor betont lehet törni a hasadon :)
2013. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze,hogy szabad.

a felülés csípő erő állóképességi gyakorlat,szóval 4 perc alatt minél többet érdemes belőle végezni,lehet csalni,lendíteni és ennyi elég is belőle.

a hasprés meg izolációs,ez mehet utána szabályosan végrehajtva szériában.

és a függeszkedésben végzett lábemeléssel kezdeném az egészet.

2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A lábemelgetésnél (fekvő helyzetben) az lenne a kérdésem, hogy az konkrétan melyik hasizomcsoportra való (felső, alsó, oldalsók). A függeszkedésből való lábemeléssel kapcsolatban pedig az lenne a kérdésem, hogy ezek a lábemelések hogyan mennek? Gondolom van, hogy nyújtott lábbal, hajlítottal, hajlított térdekkel 45fokban oldalra stb (ezeket még nem próbáltam azért kérdezem, mit és hogyan lehet..).
2013. júl. 6. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha csinálod, és közben nézed, hogy mi feszül(vagy tapogatod), akkor könnyen meg lehet állapítani. Ez minden gyakorlatnál így van. Inkább alsó, de dolgozik ott minden.
2013. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam, amit a 2. válaszoló írt (nem bírtam 1 percig se) de ezzel kapcs lenne kérdésem: a fejem és vállam megemelhetem közbe? Mert úgy sokkal jobban esik csak nem tudom úgy kevésbé hatásos?
2013. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, ugyan én annyira nem értek hozzá, de szerintem nyugodtan
2013. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja nem attól félek h bajom lesz csak a hatékonyság miatt kérdem (18:02 vagyok)
2013. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kb ugyanaddig tudod mindkétféleképpen akkor igen!
2013. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!