Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz hogy a kb 130as pulzussal...

Igaz hogy a kb 130as pulzussal történő egyenletes kb 1 órán át tartó mozgás (pl kocogás) teszi a tested a zsírégető üemmódba, úgy hogy közben az izmok nem károsulnak?

Figyelt kérdés
A sárga kapszulában olvastam hogy ezt a mozgást végezzük a súlyzós edzés mellett ha fogyni szeretnénk. Én nagyon nehezen fogyok, most először kipróbálom ezt. Eddig csináltam az 1 perc gyors séta 1 perc sprint váltogatást 20 percen át, az régebben hatott, mostanában nem. Valaki erre esküszik, a sárga kapszula szerint pedig ne nagyon kardiózzunk ha fogyni szeretnénk mert roncsolja az izmokat, hanem maradjuk anaerobba (lassú kocogás). A rövidebb ideig tartó kardió nem működött, a hosszú anaerobtól pedig nem érzem hogy megmozdultam volna egyáltalán. Persze attól még működhet, még nincs tapasztalatom. Mit gondoltok?

2014. febr. 7. 12:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Először is azt, hogy a zsírégetés, a fogyás, első sorban a táplálkozás kérdése, ezt szintén olvashattad a könyvben. A 130-as aerob mozgásról pedig annyit, hogy ennél az intenzitásnál van megállapítva a nagy átlagnál, hogy a leghatékonyabban használja fel a zsírt energiatermelésre, ennél magasabb intenzitásnál pedig már komolyabban hozzányúl az izmokhoz, kevésbé tudja az energiaigényt zsírból fedezni, glikogént és izmot is el-elzabálhat.
2014. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem érdemes erre alapozni. Ez eléggé elvont kérdés..

Érdemes szálkásító táplálkozást követni, az edzés már bizonytalan.. intervallum edzés is jó, valakik meg ilyen kitartó hosszú aerobra esküsznek. De nem az edzés a lényeg fogyásnál.


Edzés stimulálja az izmokat, azaz súlyzót kézbe, guggolás, erősítés.. ez a lényeg.

2014. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, az étkezésre természetesen nagyon figyelek. Sőt, próbálom követni az ott leírtakat. Köszönöm, akkor csinálom ezt... de az normális hogy bár dög unalmas az az egy óra, de nem is érzem a fáradtságot utána egyáltalán?
2014. febr. 7. 13:13
 4/21 A kérdező kommentje:
Az erősítést azt nyomom, csak már elég nagy súlyokkal, szóval ahogy olvastam mostmár elég kb heti 1szer, és az nem elég ahhoz hogy fogyjak szóval muszály mellette kardiózni vagy aerobozni. Étkezésre természetesen figyelek!
2014. febr. 7. 13:15
 5/21 anonim ***** válasza:

Akkor menj el thaiboxolni, értelmetlen, unalmas edzéssel nem kell pazarolni az idődet.


Ha edzel akkor fejlesszen az edzésed. Szerintem.

2014. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Természetesen a súlyzós rész mindig kihívás meg fárasztó, de mivel amúgy eléggé edzett vagyok és előtte kardióztam is sokat (ami jóval megerőltetőbb mint az aerob viszont nem hatott) ezért az aerob olyan érzés mintha meg sem moccantam volna. Majdnem. Viszont ha attól még hatásos, akkor csinálom, számomra az a lényeg hogy lefogyjak. A thai box fogyaszt?
2014. febr. 7. 13:23
 7/21 anonim ***** válasza:
csak azt nem értem, hogyha ennyire edzett vagy, meg erős, meg kardióztál sokat, akkor miarákért akarsz fogyni? úgy kéne kinézned, mint egy adonisznak...
2014. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A szálkásító táplálkozás fogyaszt.


A thaibox csak jobban lefáraszt mint a kocogás, meg megkeményít.


De hát intervallum sprintelhetsz is helyette, csak edzéskor szerintem dolgozz keményen (kivéve gyógytornán, nyújtáson.. olyankor koncentrálj, lazulj el stb.)

2014. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy edzett vagyok , és kemények az izmaim a sok gyúrástól, megerősödtem, de mégis fölül ott van még a háj réteg. Nő vagyok egyébként, lehet hogy ez mindent megmagyaráz, a férfiaknak kevesebb ilyen gondjuk van általában. Nem vagyok drasztikusan kövér, szó sincs róla, de azért egy jó 5 kilót jó lenne lefaragni hogy szálkásnak nézzek ki végre és ne legyek olyan hasas-segges. (tudom tudom ilyenkor nem kilókban kell gondolkodni mert az izom nehezebb...) A szálkásító diétát csinálom a sárga kapszula leírása szerint, remélem majd hat. Már január óta nagyon figyelek az étkezésemre (bár nem ugyanezt a szálkásító diétát csináltam, de azért egészséges normál diétán voltam ami nagyon hasonló volt) de még nem történt igazán változás. Épp azt mondom hogy a kocogás NEM fáraszt ki csak unalmas, és lehet-e úgy hatásos hogy nem fáradok ki tőle? A sprint-aerob kombót már próbáltam, de az mostanában nem hatott plussz Drugs Bunny is azt írja hogy a kardiót hagyjuk mert megerőltető az izmoknak, viszont az aerob mehet, ezért próbálom most ezeket az 1 órás kocogásokat. Mi a tapasztalat? Ugyanakkor igen, súlyzós edzésnél teljes erőből, kifáradásig viszem.
2014. febr. 7. 23:32
 10/21 anonim ***** válasza:

Na pölö a sárga kapszula tök jó írás, de csak alapismeretekként kell kezelni.


Most hogyan eszel végül?

Szerinte sok a ch, illetve ha túrózol este akkor a tejtermékből is le tudnál venni. Gondolom tartod a rizs fejadagod, ami igazából szükségtelen, mert minden bevitt keményítő és tejfehérje fogyásnál értelmetlen inzulinszint emelkedést okoz.

2014. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!