Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek 4 vagy 5 napos...

Szerintetek 4 vagy 5 napos edzésterv (et) a jobb/"használjak"?

Figyelt kérdés

Viszonylag könnyen hízok, több mint fél éve kezdtem a súlyzós edzés.

eddig heti 4 napos az alábbi felosztásban hétfő-csütörtök:has,mell,bicepsz

kedd-péntek:láb,hát/váll,láb


5 napos jobb lenn úgy,hogy mindennap egy izomcsoport ?



2014. júl. 13. 17:18
 1/6 DEXTER22 ***** válasza:
Rossz az edzés terved ...
2014. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
indok?
2014. júl. 13. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég furcsa, szerintem van tricepszed is :)


Így célszerűbb lenne:

4 napos:

H: Mell-kar

K: Hát

Cs: Váll

P: Láb


De ez teljesen egyénfüggő, nem írtál semmi konkrétumot hogy el vagy-e maradva valamiből, ha igen akkor miből? Ha leírod hogy mid van elmaradva vagy miből szeretnél jobban jönni akkor leírom neked normálisan :-))



Az edzéstervednek az első része viszonylag jó. ( 2 melledzés egy héten, mondjuk itt valamit furcsállok, de lehet hogy el vagy maradva mellből. OKÉ. )

A második része abban rossz hogy mondjuk ha most az én példám nézzük akkor közel 300 kg guggolás és 600 kg-s lábtolózás után örülök ha élek, nem hogy még elkezdjek evezgetni meg felhúzni.

A lábra szánj egy külön napot.

Kivéve ha nem p.nalegyezést csinálsz a 10-20 kg-kkal :)

2014. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jah igen..elírtam *kedd-péntek:láb,hát,tricepsz


karból vagyok elmaradva lábbal, meg túl előre fejlődött.


Akkor ha egy héten egyszer eddzek egy izomcsoportra jobban fejlődök mintha kétszer edzenék ?

2014. júl. 13. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagyis akkor ha jól értelmezem akkor a karod van elmaradva és a lábad túlfejlődött? :-) :-)


Végülis ez elég érdekes kérdés hogy ha hetente egyszer edzel valamire akkor fejlődsz-e jobban, vagy ha 2x.


Egyéniségfüggő, genetikafüggő és még sok minden befolyásolhatja hogy te hogy fejlődsz jobban.


A regenerálódási időket figyelembe véve végülis mindent lehet edzeni hetente 2x, de nem annyira ajánlott. Ugye nem attól lesz valaki nagy és kigyúrt ha minden nap eddz mindenre. A pihenőidő ugyanolyan fontos mint az edzés. A edzés alatt leséríted az izomzatod, aztán edzés után jól bekajálsz és a pihenőidőben építi vissza a szervezeted a bevitt fehérjékből meg minden tápanyagból újra megvastagodva az izmokat. :)


Szerintem így csináld:


H:Mell-tricepsz-bicepsz

K:Hát

SZ:Váll

CS:Kar

P:Láb


Vagy a CS-P -et megfordíthatod ha a karod még nem regenerálódott, mondjuk nyáron még más, mert tudsz pihenni de ha mész valahova pénteken akkor csütörtökön semmiképp ne lábazz :)


Vagy ha 4 napos :


H:Mell-kar

K:Hát-váll

Cs:Kar

P:Láb


Rengeteg fajta variációja van, ezt igazából te tudod a legjobban hogy neked melyik válik be a legjobban. Leírtam 2 pl-t, de a www.shop.builderen is vannak jó edzéstervek, ott is bogarássz hogy neked melyik a szimpatikus, vagy próbáld meg magadnak összeírni, bár ezt még nem javaslom ha most kezdted. :-)


Amiből el vagy maradva azt heti 2x edzd meg, de amiből túl vagy fejlődve azt is edzd, csak akkor kevesebb szériát tolj rá.

Nincs titkos, tökéletes edzésterv :)

2014. júl. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítségedet! :D

és igen jól értelmezted.


Azt olvastam már valahol,hogy amiből le vagy maradva azt lehet kétszer edzeni,de nem értem miért hogyha végülis nem feltétlen fejlődsz jobban ha heti kétszer edzed meg ugyanazt az izomcsoportot...

2014. júl. 14. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!