Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A BMI-s testtömeggel lehet...

A BMI-s testtömeggel lehet normálisan kinézni szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. 180 cmhez ez 72-73 kg lenne. Én mikor elkezdtem edzeni 63 voltam. Most vagyok 70 kg ami már közel van a BMI-s tömegemhez, de nagyon vékonynak érzem magam.

Testkép zavarom van vagy egy BMI-s súllyal nem is lehet igazán jól kinézni?


2014. szept. 30. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy kinek mi a normális. Nagyon izmos nem leszel "ajánlott" MBI értéknél.
2014. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "A bmi-s tömeg"? Úgy érted az ajánlott bmi-s tömeg? Csak mert minden testtömeget át lehet alakítani bmi-vé.


Amúgy meg a bmi nem sportolókra, főleg nem testépítőkre van szabva. Arra alapoz, hogy általában, amikor a közpolgárnak nő a súlya, az zsírban történő hízást jelent. Egyébként meg nem veszi egyáltalán figyelembe a konkrét testkompozíciót, ezért nem ad pontos értéket. Én is voltam már bmi szerint majdnem a túlsúlyos határánál 10% testzsírral.

2014. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok fele, hogy mi a BMI, de mivel leírtam hozzá a súlytis így egyértelmű szerintem, hogy az ideálisra gondoltam, még ha a megfogalmazás nem is szerencsés. Azt is tudom, hogy a BMI-t nem kell figyelembe venni, de a kérdésem nem is erre irányult.

Az első válaszoló megértette, hogy mit akarok neki köszönöm.

Tehát akkor normális az, hogy vékonynak érzem magam közel az ideális BMI-s súlyomhoz és nagy eséllyel nincs testkép zavarom.

2014. szept. 30. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vékony voltam, mikor még belefértem az "ideális" BMI értékbe. De ez már 173 centisen 85 kilósan picit arrébb van.:)
2014. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!