Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 195 centis magassággal,...

195 centis magassággal, ektomorfként kb. hány kilónak érdemes lenni (8-10% testzsír mellett) egy sportos, szálkás (de közel sem testépítő szintű) fizikumhoz?

Figyelt kérdés

Ezekhez hasonló izomtömegre gondolok:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


2014. okt. 21. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy érdemes lenni. Amennyi kilónál jól érzed magad, amennyinél elégedett vagy a formával. De egy 85-90 kg azért szerintem nem árt ehhez a magassághoz. Testépítő kinézet 100 kg fölött lenne nálad. Egyéni vélemény, nem azért írtam, hogy kötekedésre alapot adjak.
2014. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azért kérdeztem, hogy nagyjából tudjam, mit tűzzek ki hosszabb távú célnak, ha a képeken lévőhöz hasonló fizikumot szeretnék elérni.

2014. okt. 21. 10:46
 3/10 Tyler913 ***** válasza:

Szerintem neked írtunk tegnap is. Újra elmondom: nem csak a magasság számít! Két egyforma magas embernek is lehetnek teljesen mások a testarányai. Lehet valaki ilyen magas vékony csontozattal,kis ízületekkel,keskeny csípővel,és lehetsz gyárilag nagydarab,széles ember is.

Ha az első kategóriába tartozol,akkor talán már 88-90 kg elég lehet egy jó külsőhöz. Ha a másodikba,akkor ennél jóval több kell. Én pl. 96 kilósan még gizdának látom magam,kéne jó 5 kiló izom,hogy elégedett legyek.

2014. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor lesz nekem 8% testzsírom?
2015. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kenzo Tenma ***** válasza:
Szerintem egy 90 kilós testsúly már jó lehet ilyen alacsony testzsír mellett, mondjuk a 8% az nem reális, inkább a 10. Én 193 centivel vagyok 87 kg körül, kicsit magasabb testzsírral, de ez még messze van nagyon az üdvösségtől.
2016. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kell a tömeg a magas alkathoz, a Paul Walker féle fizikum nálad nem fog működni hidd el.


Én 193 cm vagyok egész vékonyan (kockhas, eres karok, csontos arc), most vagyok 100 kg körül kicist kevesebb talán, de még bőven kell legalább egy plusz 5 kiló, és nem a klasszikus testépítő fizikumhoz.

2016. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Én 193 centivel vagyok 87 kg körül, kicsit magasabb testzsírral, de ez még messze van nagyon az üdvösségtől."


Én most 85 kiló körül, akik régebb óta ismernek, megjegyezték páran, hogy mennyit erősödtem és fotókon is látom a fejlődést, de ettől függetlenül nagyon vékony vagyok még mindig (legalább már nem az egyik legvékonyabb a teremben).


"a Paul Walker féle fizikum nálad nem fog működni hidd el."


Miért nem?


Szóval olyan 100 kilóig érdemes lenne felmenni.

2016. máj. 16. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

azért nem, mert egy magasabb emberen ekkora izomtömeg teljesen szétoszlik, és egyáltalán nem lesz látványos.


Nézegess a saját magadságodnak megfelelő fizikumokat:

pl.:

Chris Hemsworth, Brian Patrick Wade, Joe Mangeniello, Isaiah Mustafa, Jason Momoa, Randy Orton...


A magas embereknek kell a tömeg, és nem a testépítő alkathoz, hanem a "csajozóshoz".

2016. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És naturálként? (ha nem tévedek, a felsoroltak többsége nem az)
2016. máj. 17. 18:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező vagyok, csak már másik profilról írok: időközben kb. 97 kg lettem (igaz, némi pocak is feljött az évek során, de máshol alig van rajtam felesleg), de még így is vékonynak látom magam.
2022. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!