Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lehet az oka annak hogy...

Mi lehet az oka annak hogy szálkásításnál nagyobb az erőszintem, mint tömegelésnél? Talán nem reagál jól a testem a magas ch bevitelre? és inkább a magasabb fehérjebevitelt preferálja?

Figyelt kérdés

2014. dec. 5. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem :) Inkább jobban betudod osztani a levegőt, a tüdőd kapacitása megnő az aerob / kardió edzések miatt.


Nem hiába mondják, hogy tömegelésnél is kell kis kardiót berakni, ennyire sokat számít :)

2014. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ja csak az a helyzet hogy én szálkásításnál nem aerobozok/kardiozok, mert anélkül is tudok fogyni.
2014. dec. 5. 23:10
 3/11 A kérdező kommentje:
aerob nélkül is 2,7-3/tskg ch-val már fogyok
2014. dec. 5. 23:10
 4/11 A kérdező kommentje:
fehérje pedig 2,5/3 tskg-on van
2014. dec. 5. 23:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Ami veled van az lehet azért,mert jelenleg nincsen olyan szinten leterhelve a szervezeted a rengeteg ch miatt,amit egész nap emésztenie kell a testednek.A ch beviteled elég magas,ezért az erővesztés sem indokolt semmiképp,vagyis adott a feltétel a maximális erőkifejtéshez.

0g,vagy 0.5-1g napi ch-nál szokott jelentkezni erővesztés,nem 3g-nél.

2014. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az emésztés energiaigényes folyamat a szervezetnek.Egy bizonyos mennyiségi szinten túl épp az ellenkezőjét éri el vele az ember-Ami energia felszabadulhatna a (plusz)kajából,azt pont az emésztésre fogja fordítani a tested,ezzel pedig csökken az energiaszinted.
2014. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az emésztés energiaigényes, ne nem járhat netto energiaminusszal. Ha így ha lenne, akkor minél többet ennénk, annál jobban fogynánk és nem lennének kövér emberek.

Nincs pareto optimális kajabaviteli-emésztési szint.

Bocs, hogy választ nem tudtam adni, de az előző két komment bioenergetikailag nem állhatja meg a helyét.

2014. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha így ha lenne, akkor minél többet ennénk, annál jobban fogynánk és nem lennének kövér emberek."


Nem értem az összefüggést.Nem a fogyásról van szó,mint energiaveszteségről,hanem arról,hogy ha sokat eszünk,akkor a szervezet túl sok energiát fordít az emésztés folyamatára,ezáltal leköti azt az energiát,amit a fizikai erőre tudna fordítani a plusz kajából felszabaduló energiából.

2014. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az emésztés lenyom, ez tény. Ezért nem esszük tele magunkat nehéz kajával aktív tevékenység (pl edzés) előtt fél órával.

De nehogy már az emésztés több energiát követeljen, mint amennyit nyersz belőle.

Főleg ne mondjuk már, hogy ha edzés előtt szőlőcukrot ennénk, akkor az lenyomna minket edzés alatt.

2014. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne mondjuk:)
2014. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!