Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg semmit sem ér a...

Tényleg semmit sem ér a fegyencedzés?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, amiben elég meggyőzően leírják (több más sport mellett), hogy miért nem jó semmire a fegyencedzés. Én is el akartam kezdeni, de ez elbizonytalanított, mert nagyon logikusan levezeti és megindokolja a dolgot. Erről a cikkről van szó:


[link]


Nektek mi a véleményetek?



2014. dec. 21. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az edzettségi szintedtől függ. Bevezetésnek bőven jó a fegyencedzés, az eleje nagyon szépen, fokozatosan építi fel a szóban forgó gyakorlatokat (kivéve a húzódzkodás, az sztem el lett cseszve), hiszen mindehol az 5. lépées a 10-ből az amit általában ismerünk a gyakorlat variációi közül. Ha türelmes vagy edzésről edzésre, és kontrollal, lassan csinálsz minden ismétlést mint ahogy a könyv ír, akkor egy ideig még haszna is lehet. De mint minden ez is genetika függő, hogy mennyit érsz el vele.


Én másfél évig csináltam a fegyencedzést, az első félévben csak belekaptam a gyakorlatokba, aztán előről kezdtem, mikor láttam, hogy ez így nem megy, utána több mint fél évig tartott eljutnom pl az első labdás fekvőtámaszig, masfél-két hónap alatt eljutottam arra a szintre, hogy 2*20 labdásat (nem tudom mi a neve magyarul, 7. gyakorlat, angolul uneven puhsup) mindkét kézre megcsináljak lassan... és aztén a 8. szintből egy sem ment, semmi nem volt a vállamban ami meggátolta volna, hogy összeessek amint megpróbálok egy fél egykezest.... annak ellenére, hogy elvileg a gyakorlatok pont erre készítenek fel. és sajnos minden gyakorlatnál megvolt ugyanez, ahol az előző lépésből megvan az előírt (néha több is ) és a követezőhöz hozzá se tudok szagolni...


Összefoglalva a fegyencedzés nem annyira jó mint írják, saját tapasztalatok alapján, de kezdőknek nagyon is jó általános fizikum megszerzésére. A saját súlyos edzés viszont nem feltétlen annyiból áll mint a fegyenc (sőt) és arra rávezetőnek kellenek a fegynecgyakorlatok. De az hogy magában semmire sem jó, az erős túlzás...

2014. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na és az lemaradt, hogy persze minden függ ebben a témában a célodtól!
2014. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 - palilaci - ***** válasza:
Brian jokat ir de eros tulzas hogy nem er semmit..A semminel meg mindig jobb, vagy ha nincsenek eszkozeid esetleg nem akarsz sulyokkal edzeni, vagy csak egy alap eroszintet akarsz osszehozni arra tokeletes.
2014. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a bejegyzés nem ér semmit, a címet és még pár sort elolvastam, az épp eléggé felháborított.
2014. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy valaki egy kicsit mozogni tudjon akkor is, ha nincs ideje/kedve edzőterembe járni, egy darabig még fejlődni is lehet vele. De izomtömeg növelésére nem a legalkalmasabb módszer, arra ott a súlyzós edzés.


A könyv nem lenne rossz, ha kiszednék belőle más sportolók gusztustalan fikázását, az erőltetett, buta érveket a saját testsúlyos edzés mellett, valamint a túlzó és téves/hazug állításokat (pl. a táplálkozással kapcsolatban). Persze akkor nem lehetne ilyen sokat eladni belőle.

2014. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!