Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklófájdalom kézenállástól?

Csuklófájdalom kézenállástól?

Figyelt kérdés

Nyártól edzek rendszeresen. (saját testsúllyal) Nyár végén kezdtem el a kézenállást gyakorolni (nem vagyok túlsúlyos, de felesleg az akad, nem sok), mindig bemelegítek minden előtt (a csuklót is). A jobb csuklóm azóta is fáj. És fekvőtámasznál is érzem. Ezért mostanában fekvőtámasz állványon szoktam gyakorolni a kézenállást is, a fekvőket is azon csinálom.

Olvastam már neten is, de semmi hasznosat nem találtam. Most is ki tudom tapintani a fájdalom helyét. Ha nyomkodom a csuklómat egy adott helyen (képet linkelek) akkor érzem a fájdalmat. Ha a tenyeremet nyomom az alkarom felé akkor is érzem, ha felfelé nyomom akkor is.

Mi lehet a megoldás? Mi a fájdalom oka? lehet enyhíteni valahogy? Nem annyira fáj, hogy besz*rok, de idegesít.

[link]

Itt a kép



2014. dec. 29. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szoktad nyújtani az alkarod mindkét oldalát?
2014. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zholee ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt a fájdalmat elég sokféle dolog okozhatja. Lehet egyszerű túlerőltetés és akár porcsérülés is, vagy leválás. Mindenképpen tartsd egyenesen a csuklód mindig. (Írtad a keretet). Próbáld pihentetni, borogatni. Esetleg szedhetsz izületvédőt, magas kálciumot, magnéziumot. Ha enyhülnek a tünetek, akkor edzz rá külön kézisúllyal. (csuklóforgatások különböző fajtái). Ezzel megerősítheted, de csak óvatosan! Esetleg megoldás lehet még a kreatin, hiszen az vizet köt meg az ízületben is, ezálltal több ízületi nedv lesz, vagyis kenőanyag. Próbálj meg sokat inni (napi 3-4 liter, ez is segíthet). Ha meg nem javul , akkor orvos, röntgen...
2014. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azthiszem, hogy igen. Ez alapján szoktam bemelegíteni a csuklómat. https://www.youtube.com/watch?v=mSZWSQSSEjE
2014. dec. 29. 18:08
 4/11 A kérdező kommentje:
A sok víz naponta megvan. Esetleg csuklóbandázsra gondoltam még, talán segítene. Mit gondoltok?
2014. dec. 29. 18:10
 5/11 HarciCsiga ***** válasza:
En nekem ha termeszet ellenes pozicioba kenyszerul nagyobb suly alatt a csuklom akkor szokttam csak bandazst hasznalni ra es az megoldotta az ehhez hasonlo problemamat
2014. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor adok egy esélyt neki szerintem. Teszkóban vagy hasnoló üzletekben lehet kapni valami használhatót? (sportüzlet nincs a közelben sajnos)
2014. dec. 29. 18:21
 7/11 zholee ***** válasza:
a bandázs nem old meg semmit. Csak átmeneti megoldás! Ezt tartsd szem előtt! Amúgy meg pont hogy tehermentesíti a csuklód, ami miatt nem fog megerősödni, szóval csak ritkán használd...
2014. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Lehethogy orvossal kéne megnézetnem?
2014. dec. 29. 18:51
 9/11 zholee ***** válasza:
próbáld ki, amiket írtam, hátha beválik valamelyik :)
2014. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia.


Nekem is pont a jobb csuklóm fáj és pontosan ott ahol neked. Találtál rá valami megoldást? Voltál orvosnál? Mi segített? Előre is köszi.


Üdv

2015. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!