Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 13 éves vagyok, és arra...

13 éves vagyok, és arra vagyok kíváncsi, hogy most vagy ugye március, és júniusig mennyit tudok fejlődni, milyen edzéssel és milyen időközönként? Nem vagyok ez izomkolosszus, de azért "annyira gyenge sem".

Figyelt kérdés

2015. márc. 11. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Miért ez a legnagyobb problémája a tizenhárom-tizenöt éves korosztálynak? Én annak idején azt se tudtam hogy min spóroljak időt (alvás hehe), hogy még többet bicajozhassak haverokkal, olvashassak, foci, stb...


Addig ne edz amíg nem vagy túl a kamaszkori nyúláson. Ha előtte kemény edzéseket csinálsz, akkor az izmok kötöttek lesznek, így a csontok nem tudnak megnyúlni, és nem fogsz nőni, 150cm maradsz.

Egyébként 2 hónap alatt semmit nem fogsz kb elérni.


Addig viszont elolvashatod a fegyencedzés, a sárga kapszula c. könyveket, egy minimális ismeretanyagért. Senki nem lesz izmos két hónap munkától. Átlagos testalkattal is minimum egy év kell hogy látható változást érj el.

2015. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nem feltétlen értek egyet. Én is 13 évesen kezdtem, kis súlyokkal, szakértő felügyeletével. És 2 hónap alatt is látványos volt a változás (bár a maihoz képest kb. semmi :D)

A kulcs, hogy a helyes végrehajtási forma többet ér, mint a nagy súly.

2015. márc. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
164cm vagyok és 52kg. Köszi a válaszokat, ha még ír valaki, szívesen elolvasom:D
2015. márc. 12. 07:14
 4/6 kovpet ***** válasza:

Fiatalon nagyon sokat lehet fejlődni, de az ízületeid nem fogják bírni, tehát nagyon észnél kell lenni. Edzhetsz, de csak óvatosan. Szokták javasolni a saját súlyos edzést, mert ott nehezebben szalad el a ló az emberrel, esetleg fontold meg azt is (fegyencedzést guglizd meg, a gyakorlatok jók, a mellékelt rizsa marhaság).


Ha súlyzóval edzel majd, akkor inkább hosszú sorozatokat csinálj, ne a megszokott 4x8-at. Inkább 3-4x 15-öt. Úgy nem terheled szét az ízületeid (annyira).

2015. márc. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked meg abszolut ellenjavalt a sulyzos edzes.


Sajat sulyos edzeseket el lehet kezdeni + aerob. Majd 16-17 evesen elkezdheted a sulyzos edzest, addig meg epits fel egy jo allokepesseget.


Az is konnyen lehet hogy neked meg nem indult be rendesen a tesztoszterontermelesed, akkor meg izomtomeget is korlatozottan tudsz novelni.

2015. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom ezeket, és be is tartom.
2015. márc. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!