Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindenki tartsa meg a vélemény...

Mindenki tartsa meg a véleményét, az most nem érdekel, de aki tud egy minta étrendet mutatni vegán vagy vega tömegnövelő étrendről, azt megköszönném?

Figyelt kérdés
Pusztán elméleti síkon érdekel, esetleg több növényi kaját vinnék az étrendembe, de biztosan soha nem mondanék nemet egy zsíros cupákos pecsenyére...

2015. márc. 18. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Vega vagy vegán? Nem mindegy. Amíg tojással és turóval lehet fejlődni, addig csak gabonával nehezen. Vagyis baromi sokat kellene belőle fogyasztani.


De volt itt egy megszállott negyvenpár %-os egyén, kérdezd őt

2015. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Annyi hogy kaloriapluszban legyel es egyel sok huvelyest gabonat gyumolcsot. +valami vegán fehérjepor is jol johet.
2015. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Komplettálod a fehérjéket + tojás, fehérjepor, túró
2015. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
tök mind1 hogy vega vagy vegán, mert egyikrõl se találok semmi étrendmintát... az még oké, hogy tömegnövelõset, de még sima étrend mintát se nagyon találni... csak vegánság meg vegaság istenítõ oldalakat találok, max némelyik eléd vágja, hogy miket egyél, de, hogy mit milyen arányban, azt nem... ha a 90kg os kérdés alatt kötekedõ álvegánra gondolsz, õ sem tudott semmi konkrétumot írni, kb annyit ajánlott, hogy egyek sok babot meg zabot...
2015. márc. 18. 13:23
 5/20 A kérdező kommentje:
ahhoz képest mennyit okoskodnak ittmindig a szakik, ahhoz képest egy épkézláb étrendmintájuk nincs a magyar weben?
2015. márc. 18. 13:26
 6/20 anonim ***** válasza:

--gömb--


Gabonák, hüvelyesek, olajosmag lisztek. Étrendet mindenkinek magának kéne tudni írni, az már nem nagy kunszt, ráadásul mindenkinek más az ízlése.


Ismertek a fehérje tartalmak.

Ismertek az aminosav profilok is (ndb.nal.usda.gov, de nekem van egy összehasonlító táblázatom is).

Ebből már össze lehet rakni a dolgot.


Én például, simán tolnék egy ilyen étrendet: 0,5 kg sárgaborsó, 0,5 kg zab, 0,3 kg kendermag préselvény. Ebben lenne 300 g fehérje, 600g ch, és durván 100 g zsír. Simán jó lenne, csak van vele 3 gondom, személy szerint nekem:

1 a sárgaborsótól megdöglök.

2 a zabtól is megdöglök.

3 a kendermagtól is megdöglök (itt valószínleg az az ok, hogy sokszor állott/éretlenül szedik le, mert amikor kifogtam jó szállítmányt, akkor jó volt).


De aki bírja gyomorral, annak ez egy használható étrend-alap lenne.

2015. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
miert kell étrendminta? Tudod miket ehetsz és tudod mennyi kaloria kell neked. Tovabb nagyon nem bonyolodik.
2015. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
az értékeket tudom, viszont hogy mit mibõl, azt nem, fõleg a fehérjét... no mef alapjáraton érdekelnènek a dogmáik, hogy miért pont azt a forrást...
2015. márc. 18. 14:10
 9/20 anonim válasza:
Nem hiszem hogy hús nélkül tudnál hízni, de én megpróbálnám a helyedben a Gainereket...
2015. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
2015. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!