Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » És ha egy héten csak egyszer...

És ha egy héten csak egyszer kardióznék? Mert nem akarok izmot veszíteni, így is alig van rajtam valami izom.180cm vagyok, és 78kg. zsír%-om alacsony. Tehát hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Hogy oldjam meg, hogy ne veszítsek izmot? Nagy intenzitású kardió edzés Ide tartozik a sprint és az intervall edzés is. Alapvetően minden sporttevékenység, amit olyan keményen csinálsz, ahogy csak bírod és csak rövid ideig bírod, az magas intenzitású kardió edzés. Hatékony állóképesség növelő hatású, sok kalória elégetését teszi lehetővé és hosszú időre felpörgeti az anyagcserét. Lassú utána a regeneráció, így nem ajánlott azoknak, akik izmot szeretnének építeni. Akik szálkásítanak, egy héten 2-3szor végezhetnek nagy intenzitású kardió edzéseket. Mert ezt írták róla...

2015. márc. 29. 13:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert én csak intervall edzéssel akarod kardiózni
2015. márc. 29. 14:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Kalória pluszban nem vesztesz izmot. Tehát annyi a dolgod, hogy többet kajálsz ha több kardio van és nem lesz izomvesztés. Akik szálkásítanak azok végezhetnek intervall edzéseket heti 2-3szor vagy minden nap is mehet aerob edzés. Sőt lehet a kettőt is végezni.
2015. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De ha alacsony a testzsíszázalél és kevés az izom, miért akarsz szálkásítani? Vagy mit akarsz? Nem szükséges kardiózni, főleg a nehezen fejlődőknek. Az tény, hogy fejleszti a kardióvaszkuláris rendszert és kitólja az állóképességet, de ha izmot akarsz növelni, jobb minimalizálni.
2015. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, és akkor hogy oldjam meg?

Csak az állóképességemet akarom jól rendbe hozni.

2015. márc. 29. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Írtam: mehet heti pár, csak több kaja kell. Ennyi.
2015. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél én egyáltalán nem szoktam kardiózni, max. nyáron kicsit elmegyek biciklizni ha kedvem tartja de nem vagyok a híve.
2015. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én focizok mindig. Szerintem nem árt kardio jellegű edzés a szív- és érrendszernek.
2015. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. márc. 29. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!