Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakran járjak futni,...

Milyen gyakran járjak futni, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Van rajtam 1-2kg+ ezt szeretném leadni, és tudom hogy egy jó diéta meg heti 3-4 futás is segítene ezen, de én nem szeretnék szigorú diétába kezdeni, nyilván nem fogok össze vissza zabálni, de az étrendem abból fog állni amit épp otthon főznek. Szóvql ezért gondoltam, heti 3-4 futás helyett elmegyek minden nap, csak nem tudom hogy ez mennyire hatásos, illetve mennyit kellene...

jelenleg úgy átlagban 45percet szoktam futni, de előfordult hogy 90 percet is.. szerintetek mi a leghatásosabb technika? Minnél több annál jobb? Illetve mennyire függ a gyorsaságtól? Elég ha kocogok, vagy a gyorsabb futás a jobb?


(am súlyzós edzés lenne a legjobb, de kondiba most nem fogok járni, túl messze van és túl drága, így csak a futás marad, illetve van még boksz zsákom azt ütögetem néha edzés gyanánt)



2015. ápr. 3. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Menjél reggel futni, és dél után ne egyél szénhidrátot. Ettől 1-2 kg pár hét alatt lemegy simán.


Fogyni akkor fogsz, ha már nincs a véredben cukor, pl futás alatt 30perc alatt minden vércukor elég, és onnantól jön a zsírégetés mert valahonnan mégis csak kell energia a sejtjeidnek.


Viszont egyél ötször csak hanyagold a tésztát, cukrot, kenyeret, krumplit, és a sült dolgokat chips, cukros üdítőket ne.

Reggel kell szénhidrát az agynak, de délután már hanyagold.

Ha meg este mész futni utána már ne egyél, maximum hosszan felszívódó fehérjét kazeint, sovány túró.

2015. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
miért fontos az hogy reggel mennyek futni? Én inkább szeretek este, sötétedéskor
2015. ápr. 4. 01:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mert ha reggeli előtt végzel aerobot akkor nem a bevitt szénhidrátot fogja használni a szervezeted energiaként, hanem hajlamosabb zsírt erre a célra fordítani.

Este is mehetsz ha az utolsó étkezésed nem tartalmazott szénhidrátot.


De igazából a legfontosabb, hogy az aerob edzés el legyen végezve.

A fent vázoltak csak a legjobb időpontok.


És a tempós séta jobb mint a futás, mert futásnál már túl nagy az izommunka.


Vagy ha nem akarsz 40-60 perceket aerobozni akkor be lehetne iktatni pár HIIT edzést. Séta és a mindent bele sprint váltakozása. Mondjuk 30mp sprint ami kifér a csövön, és 1 perc séta. 15-20 perc ebből bőven elég, és sokkal tovább pörgeti az anyagcseréd.

2015. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megpróbálok átszokni a reggeli futásra, csak nehéz lesz megszokni mivel felkelés után első dolgom a reggelizés.

Az a sprintelős/gyaloglós technika is érdekesnek tűnik, bár céljaim közé tartozik az is hogy 1-2 órát tudjak futni megállás nélkül, szóval azt inkább majd olyankor fogom gyakorolni amikor nincs időm, vagy nem jók a körülmények

2015. ápr. 4. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!