Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány gyakorlatot érdemes...

Hány gyakorlatot érdemes végezni egy adott izomcsoportra?

Figyelt kérdés
És mondjuk ha egyik nap mellre és bicepszre edzek akkor lehet váltogatni hogy egy gyakorlat mell és utána egy bicepsz?
2015. ápr. 4. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Bárhogy lehet. Lehet egyszerre is szettben, köztes pihenő nélkül.

Bicepszre, aznapi hátedzés nélkül 12 normális sorozat nemárt, tehát 3 gyakorlat. Erre még rájönnek a bemelegítő szériák.

Tricepszre inkább 15-16 sorozat menjen, tehát 4 gyakorlat. Ha előtte kifárasztod akkor 1-1 gyakorlatnyival kevesebbet végezz.

Mellre kb 20-22 sorozat, hátra még egy picivel több is.

Vállra fejenként 1, plusz 1 erőgyakorlat +1 trapézizomra, tehát 5 gyakorlat.

2015. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam, hogy a "nagy" izomcsoportokra (mell, hát) 4 gyakorlat 4-4 sorozattal (kivéve a húzódzkodást, mert abból nem tudok 4-et, de ez részletkérdés :D ).

A kisebbekre pedig 3-3 gyakorlat (bicepsz, tricepsz, váll). Bicepszre 3-3 sorozattal (plusz még alkarra ami megy aközben is kap valamennyit), tricepszre elég lazán kezelem a sorozatokat, minimum 10, max 14, ahogy éppen jön.

A láb az külön téma, mert ugye több különálló izomcsoport, összesen 18 sorozat, plusz a vádli külön kb 15


és minden edzést váltogatva szoktam, tehát ha pl hát-tricepsz, akkor egy hát-egy tricepsz stb. Mivel így tudom a legjobban lerövidíteni a pihenőidőt. De ezek mind olyan dolgok, hogy mindenkinek van egy módszere, amit adott időnként változtatgat, szóval tapasztald ki, hogy neked hogy a legjobb :)

2015. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mell 5 gyakorlat 4 sorozat, hát-bicepsz-tricepsz 4 gyakorlat 4 sorozat, láb 4 gyakorlat 5 sorozat, vádli 2 gyakorlat 5 sorozat , csuklya 1 gyakorlat max. 2 és 4 sorozat, alkar 1 gyak. 4 sor., váll 6 gyakorlat 4 sorozat ( fejenként 2 )
2015. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!