Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Intervallum edzés után normáli...

Intervallum edzés után normális, hogy órák múlva is erőteljesen melegem van és izzadok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen (heti 1-2 alkalommal) szoktam mozogni, nem profi szinten csak próbálok leadni a túlsúlyomból. Az edzés abból áll, hogy egy 10 emeletes panelház lépcsőházában kb. 50 percen át lépcsőzők felfelé majd lefelé folyamatosan. Nem rohanok, az 50 perc alatt 100 emeletet, vagyis 10 teljes kört teszek meg, de így is kellemesen kifárasztanak a felfelé szakaszok, a vége felé 140-150 körülre megy fel a pulzusom felfele irányban.


A gondom az, hogy a legtöbb esetben az edzés után órákkal, gyakorlailag aznap egész nap hőhullám érzetem van, iszonyúan melegem van és a legkisebb mozgásra is izzadok, hiába ment rég vissza a pulzusom a nyugalmi zónába. Ilyenkor pl. kint szabadban 8-10 fokban egy szál rövidujjúban elvagyok, annyira melegem tud lenni.


Ez természetes dolog, vagy esetleg jelezhet valami gondot?

Több cikkben is olvastam, hogy az intervallum edzés után órákkal is folyamatosan égeti a szervezet a kalóriát, lehet, hogy amiatt lesz ennyi hőtöbbletem? Más is tapasztalt ilyet?



2015. ápr. 8. 22:25
 1/8 *Glissade* ***** válasza:
Ez nem intervallum edzés!
2015. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát nem High Intensity az biztos, de felfele irányban 130 körül/felett van a pulzusom, lefelemenet 100 körül és ebből 10 ciklust csinálok váltogatva. Én azt hittem, hogy ez intervallum.


De nem is a definíció a lényeg, hanem hogy normális-e a hőtöbblet és izzadás ilyen típusú edzés után hosszú ideig?

2015. ápr. 8. 22:44
 3/8 *Glissade* ***** válasza:

Oké...


Nem akarok bogarat ültetni a füledbe, de szerintem nem teljesen normális.

Az természetes, hogy gyorsul a vérkeringésed, emelkedik a vérnyomásod, hőt termelsz és fokozódik az izzadásod mozgás közben...

Még az is, hogy még utána is izzadsz egy picit, melegebb vagy az edzés után... De ez nálam 0-20 perc alatt el is múlik.

2015. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális. Intervallnál nagy az utána égető hatás. After burn ez a neve. Aki nem hiszi: google: intervallum kardio vs aerob. Ez egy tesztoszteron honlapos cikk.
2015. ápr. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 *Glissade* ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy az intervallum edzésnek utózsirégető hatása van.

Azt is tudjuk, hogy egy kemény edzés után fáradtság, melegség érzetünk lehet.

De, hogy egésznap hőhulláma legyen és ne fázzon polóban 8-10 fokban ez nekem igencsak fura.


Bár szerintem nincs semmi bajod, majd talán elmúlik idő el ez- az érzés ;)

2015. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 *Glissade* ***** válasza:

Pláne azért is fura nekem, mert másfél évig az intervallum edzés volt a kedvencem :)

Csak mostanában nem edzek intervallt...

2015. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ha focizok utána több óráig pörgök, nem fázom hidegben sem. A foci pedig tekinthető intervallnak hiszen sprintek és kocogások váltják egymást.
2015. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 *Glissade* ***** válasza:

A pörgés nálam is van :)))

Azért is kell edzenem, mert egyébként lassú vagyok :D

Az edzés pedig felpörget és élet kedvet ad :)

2015. ápr. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!