Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzést végezhetek...

Milyen edzést végezhetek otthon sérült térdel (főképp lábra)? L

Figyelt kérdés

A sérülés maradandó, tehát nem tudom kifeküdni pár nap/hét alatt, illetve nem is friss sérülés, de ennek okán instabil a térdem. Lazák az izületeim és tulajdonképpen mozgástól függetlenül lehet térdkalácsficamom. Ennek ellenére folytatni akarom az edzést, lehetőleg anélkül hogy túl sokat rontsak a jelenlegi helyzetemen. A guggolásos mozgásnál a legérzékenyebb.


Milyen edzést végezhetnék további sérülések nélkül? Ill. létezhet olyan edzésforma amivel lehetne erősíteni a szalagokon/ izületeken?



2015. jún. 5. 08:53
 1/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Ilyenkor kell felkeresni egy rendes gyógytornászt. Nem tudom, milyen fokú a sérülésed. Első körben még talán pilatessel próbálkoznék. A térd nem játék.
2015. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szalagokat nem tudod erősíteni. Edzésnek úszáson kívül nem nagyon tudsz így mást csinálni.

Belsőleg mega C vitamin többször naponta, + zselatin és egyéb izületvédők.

2015. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úszás közben is húztam már meg. :( Beleőrülök ha nem sportolhatok :( C-vitamint amúgy is szedek, meg egészségesen étkezem. Imádok futni, túrázni, sétálni. A térdem már kevésbé. :(
2015. jún. 5. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor edzed a felsőtested..Has, váll, kar, vádli, még seggre is lehet így, csak a térded ne terheld egy darabig.
2015. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Richtofit sportkrém nekem hatásos vt eddig könyök izületre, közvetlen edzés előtt vagy közben bedörzsölve, de attól se lehet csodát várni.
2015. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amióta kétszer lábazok egy héten én is érzem a térdeimet, de a sportkrém arra is jó valamennyire.
2015. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 5. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!