Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy jól végzett fekvenyomás...

Egy jól végzett fekvenyomás után/közben kell éreznem égni a mellizmomat, mint pl. egy áthúzás vagy tárogatás során teszem?

Figyelt kérdés
Ti hogyan jöttetek rá a megfelelő kivitelezésre, hogyan hoztátok létre a megfelelő agy-izom kapcsolatot?

2015. jún. 21. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
13 éves korom óta fekvőtámaszozom, szóval kialakult. Mindig is éreztem az égést a mellben a mellgyakorlatoknál. Neked azt tudom mondatni, hogy feszíts rá. Ne csak ernyedt testtel feküdj a padon és nyomkodd a súlyt, hanem feszíts. Ha magas vagy, hosszú karjaid vannak, akkor próbálj egykezesekkel nyomni, hátha úgy jobban érzed. Esetleg engedheted a rudat a mellbimbód alá is, nem feltétlenül a bimbóval egy vonalba.
2015. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fekvenyomásnak van egy igen kifinomult technikája, amire mindenki maga jön rá pontosan. Tájékoztatás képpen: 1. Lapockák összehúzva. 2. körülbelül 80 cm-es fogástávolság hüvelykujjtól mérve. 3. A rúd alá fekve, a rudat fogva hidalást imitálsz, majd elhelyezed magad középre a padon. 4. A rúd az áll fölött legyen, hogy könnyű legyen a rudat kivenni. 5. Gondolatban hidalsz nyomás közben, de az alsó hátadat megfeszítve nem engeded nagyon elemelkedni a fenekedet a padtól. 6. Bimbó alá engeded a rudat, közben feszítve a széles hátadat is, hogy stabil legyen a mozdulat. 7. Lefele engedéskor nem negatívozol, lehet egy kicsit gyorsabb robbanásszerű mozdulat is, amely az erőt hozza.


Talán így lehet a fekvenyomásból legjobban a mellet kihozni, megerőltetni, és igenis érezni kell égést, ha jól sikerült kivitelezni. Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!