Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként (5 hónap edzés...

Kezdőként (5 hónap edzés után) melyik edzéstervvel lehet jobban fejlődni? HST-vel vagy ICF 5×5-tel?

Figyelt kérdés
Illetve még egy kérdésem lenne, az ICF-hez kapcsolódóan. Ott is úgy kell a súlyokat megválasztani, mint más edzéstervekben? Tehát hogy ha 5 ismétlést kell végezni, akkor azzal a súllyal többet már ne nagyon tudjak?

2015. aug. 29. 09:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért is szeretnék edzéstervet váltani, mert 1 hónap után osztott edzéstervet kezdtem követni, és úgy érzem, hogy nem fejlődök vele annyit, mint amennyit kellene. A kaja rendben van pedig.
2015. aug. 29. 09:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy nálad mi működik jobban, neked kell kitapasztalnod.

Valószínűleg az lesz a megoldás, ha 4-6 havonta váltod, a változatos edzésektől lehet a legjobban fejlődni.

Aki frankón megmondja, hogy az egyiktől fogsz jobban fejlődni, az vagy tudatlan, vagy szimplán hazudik.

2015. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Szerintem megpróbálok egy ICF-et először. :)
2015. aug. 29. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
HST-hez kell pár év gyakorlat. Csinálj 5x5-öt, aztán akár osztottat is egy darabig.
2015. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1-2 rövid indoklást tudnátok adni arra, hogy miért pont annyi sorozat- és ismétlésszám van egyes gyakorlatokból? Például deadliftből is 1 sorozat van csak. Nem vonom kétségbe a szerző szaktudását, csak kíváncsi vagyok.
2015. aug. 29. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert ezt végzed a legnagyobb súllyal és elég sérülésveszélyes gyakorlat.Guggolást azt gondolom azért van heti háromszor,mert nem igen csinálsz mást lábra.Hátrra ott van a felhúzás,a hiperhajlítás meg az evezés.Mondjuk én mellre keveslem azt a fekvenyomást,de hát én nem értek hozzá.
2015. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!