Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A napi szinten végzett intenzí...

A napi szinten végzett intenzív kézi favágás erősíthet akár a testépítő edzésnél is jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

sokszor találkoztam olyan esettel, hogy vidéki szikár parasztgyerekek lenyomtak tőlük 30-40kg-al nehezebb testépítő edzést végző embereket szkanderban. Elmondásuk szerint erdőben végeztek favágói munkát.


A favágás milyen izmokat erősít ki jobban, amit mondjuk a testépítés nem? Melyik izmok kapnak hangsúlyosabb terhelést?


Köszi előre is!


30/F



2015. szept. 14. 02:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szkander is nagyrészt a technikán múlik. A fociban sem elég ha erősen tudod meglőni a labdát ha a kaput el se találod.
2015. szept. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Papp Laci boxoló világbajnok is ezzel erősítette magát, és később a tanítványait is!!! Egész erdőket vágtak ki, persze a szakemberek irányításával!!!
2015. szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mármint az erdészeti szakemberek mondták meg, melyik fákat, erdőrészeket lehet/kell kitermelni!!
2015. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Én meg sokszor ralálkoztam olyan bivaj erős parasztgyerekekkel, akik sérvet kaptak izmozás közben, de még soha nem találkoztam olyan amatőr testépítővel aki becsületesen edzi a teljes testét, benne a törzs izmait és sérvet kapott volna...
2015. szept. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy erős a karod, de cseszheted, ha a többi izmod nem az...
2015. szept. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

"sokszor találkoztam olyan esettel, hogy vidéki szikár parasztgyerekek lenyomtak tőlük 30-40kg-al nehezebb testépítő edzést végző embereket szkanderban."


Ja, meg a részeg munkás simán megver egy testépítőt... Hagyjuk már. Nem unjátok még ezt az egész provokálást?

2015. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Ez pedig általánosan igaz. Nagyon kevés azon konditerembe járó magukat testépítőnek nevező műmájer között az olyan "sportoló" aki minden téren edzi magát. A többség nagyon nagy erőt tud kifejteni nagyon jól kontrollált körülmények között. Amiből kb annyit látsz a valóságban, hogy nagyon súlyt tud megemelni(, de ha már nem jó a fogása szintén bukta.) Viszont minden más esetben harmatgyengék. Láttam én is nem egyszer, amikor oda kellett állni alapot ásni, vagy éppen bálát rakni. Pillanatok alatt elvéreztek a vékony, szikár "parasztgyerekek" mellett. Mert egyszerűen a nagy tömeg ellenére rengeteg izmuk gyenge a többihez képest.
2015. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Jajj ezzel a sok faxsággal elmentek a francba....

Leírom nagyon sokadszor is.

Kőműves vagyok, bárkikor lepekolok egy kamionnyi téglát vagy cementeszsákot akár egyesével különösebb megterhelés nélkül... Ha bátyám eljön velem majd össze szakad nap végére...

Bátyám asztalos, ha elmegyek vele anyagbeszerzésre, kikészülök teljesen, a 2200*2800as bútorlapot egyedül meg se tudom mozdítani, bátyám meg egyedül megpakolja vele az utánfutót...

Ezek mind mind a megszokáson és a technikán, fogáson múlanak... Nem az izom erőn...

Azzal, hogy edzed a testedet, nem leszel ügyes kubikus, vagy ügyes favágó...

Ellenben egészséges leszel, jó lesz a közérzeted, és nem rokkansz le, ha váratlan terhelés éri a testedet, pl életedben először elmész segíteni egy kubikusnak mikor még azt se tudod, hogy kell megfogni az ásót...

2015. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A testépítés a kinézetről és nem az erőről. A szkander meg sok mindenen múlik. Amúgy meg nem láttuk azokat a nagy gyúrósokat, hogy pontosan meg tudjuk ítélni a helyzetet. Ha csak mell-bicepsz ment, akkor elképzelhető a gyúrós vereség.

A favágás meg pont, hogy dinamikus erőkifejtés, tehát inkább az ütőerőt javítja, mint a szkander tudományt, ahol erőlködve kell lenyomni a másikat. Bár számomra még mindig elképzelhetetlen, hogy egy 50 kilós, hogyan győz le egy olyat, akin van 30 kiló plusz. Még ha háj is az a 30 kiló plusz, akkor is veszít az 50 kilós, mert a szkanderben nagyon is számít a testtömeg. Ergo ha nagydarab állat belefekszik a teljes tömegével, beveti minden erejét, akkor a kisgyerek keze nem fogja állni.

2015. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy egy testépítőt, akkor lehet testépítőnek nevezni, ha: mindent edz. Az nem testépítő, aki "mindenre" edz csak lábra nem, mert az nehéz. Az szimplán hülye. Aki mindenét edzi, odafigyel arra, hogy mit eszik, és mindezek mellett akármilyen fizikai munkát végez, abban az esetben biztos, hogy jobban fog teljesíteni mint az, aki dohányzik, alkoholt iszik, és szemetet eszik. Aki meg nem végez fizikai munkát az nyilvánvalóan nincs hozzá szokva, és nincs úgymond arra "felépítve" a teste.

De nekem, akkor se mondja senki, hogy egy lepukkant, alkoholista kocsmatöltelék egy hegyomlást csakúgy kiüt. Testépítőknek nem csak izmaik hanem állóképességük is van, mert végeznek aerob, kardió edzéseket is. Azt meg hagyjuk, hogy Jani havi kétszer jár edzeni, és gyenge mint a harmat, mert minden bizonnyal csak felsőtestre edz, és hetente befigyel a kocsmapult alatt. Röviden és tömören:

Megfelelő étrend, megfelelő edzésekkel, és akár tetszik, akár nem "szuper" emberekké válhatnak.

2015. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!