Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Arra gondoltam hogy csinálok...

Arra gondoltam hogy csinálok egy A és egy B hetet. Mondjuk az A héten szabadsúlyos gyakorlatokat végzek, a B héten pedig súlyzós edzést (konditerem) végeznék. Szerintetek ez így hülyeség, vagy kivitelezhető a kettő ebbe a formába?

Figyelt kérdés
Illetve ha valaki esetleg kombinálta a kettőt így akkor mi volt a tapasztalata?
2015. szept. 24. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szálkásabb fizikumot szeretnék minimálissabb tömeggel
2015. szept. 24. 20:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető, de azt nem mondom, hogy bármi értelme is lenne. Súlyzós edzés közben is szoktunk saját testsúllyal végzett gyakorlatokat csinálni, hiszen nem egyetlen gyakorlatot csinálunk testrészenként. Éppen ezért, ha mondjuk egy adott testrészre 4 gyakorlatot csinálsz, abból 2 lehet saját testsúllyal végzett. Csak így akár még magadra akasztott súllyal is csinálhatod.
2015. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy súlyzós edzés közbe is tudok saját testsúlyos gyakorlatot végezni, de most konkrétan arra gondoltam hogy ketté bontom a kettőt
2015. szept. 24. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt én értem, viszont az izmok nagyjából 72 óra alatt teljesen regenerálódnak, te pedig csak 2 hetente adnád meg azt a stimulust amire szükség van a fejlődéshez. Mert lássuk be, ha saját testsúllyal edzel közel sem kap akkora terhelést az adott izom, mint súlyzós edzéssel. Persze konkrétan nem tudom mit szeretnél elérni, de ha nincsenek magas elvárásaid magaddal szemben(fizikum terén) akkor akár jó is lehet amit tervezel.
2015. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogalmi zavarban szenvedsz.


A szabadsúlyos gyakorlatok NEM a saját testsúllyal végzett gyakorlatokat jelenti, hanem a kézi súlyzóval/súlyzókkal (tehát nem gépen) végzett gyakorlatokat.


Ezért sem értettem elsőre a kérdést...

2015. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, rosszul fogalmaztam!
2015. szept. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!