Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az optimális alvás...

Mennyi az optimális alvás idő, testépítő/ erőemelő edzések folytatása mellett, ami a regenerációhoz szükséges?

Figyelt kérdés
Nyilván mondjuk 5 óra kevés. A túl sok meg azért nem jó, mert sokáig nem táplálkozik az ember, nincsen tápanyag ellátás sok időn keresztül? Ez szabja meg a napi optimális alvás idő felső határát? Én kb 12 órát szoktam aludni szabadnapokon. Szerintetek?
2015. okt. 10. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
akár testépítesz akár nem, az egészséges alvásidő 8-9 óra.
2015. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De gondolom testépítőnek több alvás kell, mert több regenerációs folyamat megy végbe nem? A túl sok alvás miért nem jó?
2015. okt. 10. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jut kajához a szervezet 9 ora elég bár a legtöbb embernek 8 sincs
2015. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg 1.5 orasak az alvas ciklusok felnott atlag embernek 7.5ora alvas ajanlott, egy testepito 9 ala ne adja, ha tenyleg komolyan veszi a sportot (nyilvan egy mezei kondisnak nincs erre ideje munka suli mellett)
2015. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minimum 7 óra. Ajánlott 8-9. Nagyon jó 10-től a csillagos ég.
2015. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy 9 óra? :O

Én napi 3-at ha alszom mostanság. :D

2015. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!