Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjét érdemes bevinni?

Mennyi fehérjét érdemes bevinni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy 2 g testsúlyonként az ajánlott.Valaki azt mondja elég 1.5 g is.Egy testépítő újságban azt olvastam,hogy ha én pl.85 kg akarok lenni,akkor 85x2g fehérjét ajánlott bevinnem.

2015. nov. 3. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
van ahol 2.3 g van ahol 2.6 mindenhol más de a 2g az a min
2015. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Én pl. 74 kilóhoz (16% tzs) 105-110g protein viszek be napi szinten, mégsincs problémám belőle. Ettem én már napi 3g/tskg-t is. Semmivel nem fejlődtem jobban.
2015. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-3 g/nettó ttkg. Illetve lehet, hogy az egy az inkább bruttó... De van, aki annyival fejlődik. Másnak több kell. 2 az elég jó szám, 3 fölé pedig értelmetlen menni... Én ezt tudom.
2015. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 clint ***** válasza:

sokan esküsznek az 1,5-re és hisznek abban, hogy a lényeg, mindig legyen az emésztőrendszerben fehérje ennyi elég, nem a mennyiség. Sokan fejlődnek is így.

Annak aki biztosra megy felmegy 3-4 grammra is, pláne a nagyobb izomtömegüek.

Azért el kell gondolkodni, hogy egy szinpadi testépítő tömegelésnél másfél kiló csirkemellet eszik, ami csak a csirkéböl kb 5g/tskg. És emellett jönnek a turmixok esti túró stb. Embere válógatja.

2015. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 clint ***** válasza:

Egyébként a kérdésedre, véleményem szerint kb 5-6 étkezéssel vigyél be kajánként 25-40 gramm fehérjét.

Hobbi szinten bőven elég. Ha nem tudod tartani a napi minimum 5-6 étkezést fehérjeporral is helyettesítheted.

2015. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!