Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ezeket az élelmiszereket...

Ha ezeket az élelmiszereket eszem akkor minden szükséges fajta növényi rostot megkapok?

Figyelt kérdés

100g Rizs

100g Alma

150g Zabpehely

100g Mogyoró


Ezek együtt 25g-nál több növényi rostot tartalmaznak.

De azt mondják, hogy többféle táplálékból vigyük be a rostokat. Ezáltal itt megvan a többféle rost ugye?


Gabona, gyümölcs, zöldség (már ha a rizs annak számít), olajos mag.


Jó ez így?


2016. jan. 14. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Kis zöldség nem ártana még mellé.
2016. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A káposzta nem jöhet szóba, mert epehólyag műtétem volt és nem bírom. Az uborkában kevés a rost, a brokkolitól hányok. A répa jöhetne számításba azt meg nem tudom hogy készítsem el, mert az íze annak se bejövős. :D
2016. jan. 14. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:

A rostot úgysem tudod megemészteni, tehát nincs olyan, hogy "minden szükséges fajta rostot megkapsz", mert a rostokat nem a szervezeted nem tudja lebontani, ugyanolyan állapotban távozik, ahogyan bekerült.

Én így tudom, de ha nem így van, majd kijavítanak.

2016. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A vékonyabb székletnek lehet köze a kövérséghez?


Én sajnos kövér vagyok a múltban ilyeneken éltem (császárszalonna, medvesajt, kolbász, szalámi, péktermékek, olajban sült húsok, kevés víz és kevés rost).


Mostanában ha sok rostot eszem akkor normális a vastagsága és az alakja, de ha zsírosat meg az imént felsoroltakat akkor van hogy csak egy nagy massza lesz vagy vékony filc vastagságú és ezeket nehéz kinyomni.

2016. jan. 14. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nem gondolkoztam még ezen.

A magas rosttartalom megkeményíti a szarodat, mint karbid az acélt. Eltorzítják a szarodnak a szövetszerkezetét, kevesebb lesz benne a csúszósík, ezért a ridegebb, de keményebb is lesz. A segglyukad nem képes akkora alakváltozást előidézni rajta, mint egy kisebb nyomó feszültséggel bíró, képlékenyebb szar darabon. Emiatt nagyjából olyan állapotban kerül ki, ahogyan a végbeledben megkötött és annak a formáját felvette. A kisebb rosttartalmú puha szardarabnak az alakítóerő következtében jobban lecsökken a körfogata és valamilyen mértékben megnő a hossza, az anyag Poisson tényezőjétől függően.

2016. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A káposzta az nagyon jó, főleg ha férfi vagy!
2016. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt a szentségit.
2016. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen férfi vagyok, de a káposztát nem bírja a szervezetem.
2016. jan. 14. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!