Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom építés, zsír vesztés?

Izom építés, zsír vesztés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom, tisztában vagyok vele, izomépítés kalória plusz, zsírvesztés kalória deficit. De egy bizonyos mértékben sem lehetséges a kettő naturálban? Nézzük pl. a naturál IPF erőemelőket. Pl Jonnie Candito, sohasem tömegelt, vagy szálkásított drasztikus módon. ÉS a kérdésem itt kezdődik. Logikusan nincs, mert az egyik kalória+, a másik deficit. De tegyük fel, van egy ember, 180cm, 80kg, legyen mondjuk 18% testzsír. Fekvenyom 80kg- ba 5öt, 100kb-ba guggol 5öt, 140-be felhúz 5-öt. Húzódzkodni alig tud, evez 60kg-val. Elkezd egy progresszív erőnövelő programot, pl (candito 6week), texas method, 5x5. tök mindegy. Annyi kalóriát eszik, hogy maradjon 80kg a testsúlya. Tegyük fel, hogy egy éven belül megerősödik, 120-ba nyom 5 öt, 180ba guggol, és 200körül húz fel, és + 20 kg val húzódzkodik, de marad 80 kg. Képtelenségnek tartom, hogy ilyen mértékű teljesítmény javulás után a testkompozíciója ugyanolyan legyen mint volt, és hogy a testzsír % ja nem menne le 18%-ról mondjuk 12%-ra. Mi a véleményetek a hozott példámról?? Szerintetek sem jó feltétlenül drasztikusan tömegelni, vagy szálkásítani?

2016. febr. 27. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A zsírszázalék legfeljebb, akkor menne le ha minőségibb forrásból kajálna. A tömege tömegnövelő étrend nélkül pedig nem nőne, de a felírt súlyokat se érné el. Étrend nélkül a 100 kilós súly megmozgatása igen sok idő egy átlag embernek. Ha alapból nagydarab vagy, akkor lehet nem, de akkor meg a 100 kiló kevés a saját testsúlyodhoz képest. Ha 140 kiló vagy és 100-at nyomsz fekve vagy guggolsz az annyira nem jó, kivéve ha már a második edzéshéten ennyi ment. De itt meg fennáll a veszélye, hogy meg is reked ennyinél vagy csak keveset lép fel. Egy 80 kilós 18 TZS%-os kezdő meg nem nyomja ki a saját súlyát fekve. Egy év után talán kinyomná. De onnantól kérdéses lenne, hogy hova fejlődik. Testkompozíciót lehet váltani így, de nem sokáig. 180-ba tömegelés nélkül szerintem nem guggolna bele, felhúzás se tűnik reálisnak, talán fekve kimenne 1x120.
2016. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként saját tapasztalatból írom. Én lassan két éve edzem, jelenleg 70 kiló vagyok, nagyjából tartottam a súlyomat közben és most tartok ott, hogy fekve kimenne 60. Még ha minőségi étrendem lenne, akkor se történne sok minden, lehet leégne a zsír egy része és szednék fel izmot, de nem hinném, hogy ilyen drasztikus erősödés következne be.
2016. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsónak írnám,hogy drasztikus eltérés van két olyan sportló között,aki eszik mellé,és aki nem.Én edzek valahol,ahol sokan mások is edzenek(nem szokásos terem),és ott én kajálok egyedül viszonylag normálisan (szóval ilyen 55-60%) és még így is lazán ott hagyom őket bármelyik gyakorlatban,és testömegben is.(14%tzs vel)

Szóval nekem meggyőződésem,hogy szükség van étrendre,főleg az egézségmegőrzés maitt is.

2016. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, majd ha veszel nekem napi fél kiló csirkét akkor lesz étrendem. De utalhatod is a pénzt.
2016. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell napi fél kiló csirke. Mellesleg nem lenne drágább a rendes kaja annál mint amit most eszel...
2016. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mert kb. semmit nem eszek jelenleg. Kenyeret, tojást meg házikolbászt eszek és házi szalonnát. Egyedül zabpelyhet vettem. A hűtőt is kikapcsoltam, kivittem a spájzba mindent, mert még hideg van. Nem ehetek túl sokat sem, mert tartalékolok.
2016. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!