Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek, ha nincs motiváció...

Mit tegyek, ha nincs motivációm az edzéshez?

Figyelt kérdés
15/F vagyok, nagyon gyenge, fekvőből alig megy 3 szabályosan. Valahogy erősödni akarok, de amint elkezdeném, semmi motivációm nincs az egészhez. Kondiba nem akarok járni, max otthon erősödni.
2016. márc. 8. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Egy turmixgép, 300ml víz és 2 kanál ne legyél bu zi por.


Nem muszáj mindenkinek erősnek/izmosnak lennie, ezt vagy csinálod magadtól vagy időről időre mindig abba fogod hagyni kifogásokat keresve, nem fogod élvezni, és csak nyűgként tekintesz rá. Valami más sport? Vagy úgy semmihez nincs kedved? Tudod az úgy nem megy hogy szarok bele de erős leszek.

2016. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel, ne eddz, nekem nem fáj.

Ha jobb, erősebb testet akarsz, az már motiváció, de ismerem, milyen az, amikor ezzel együtt nem veszed rá magad... Egy ponton rá kell, különben így maradsz (illetve sokkal öregebben majd rohamosan leépülsz). Ha nincs elég motiváció, nyomd anélkül. Tudod, milyen könnyű heti 3 edzést lenyomni kezdőként bébisúlyokkal? OK, én szeretem, de egészen elképedtem, amikor végre rávettem magam első 1-2 alkalommal. Utána magától ment, edzésnap van és nincs semmi extrém hátráltató tényező, edzek. Nem kérdezem meg magamtól, van-e kedv, ez jó módszer számos esetben. Csináld és kész.


Nekem női fekvőből se megy 3 se. A plank térdelő verziójánál is egypár másodperc, majd összeesek. De majd biztos változik ez, megteszem, amit tudok. Az edzéseken viszont alkalomról alkalomra javul a teljesítményem (kivéve néha, amikor nem) s emelem a súlyokat. Ami roppant motiváló, még akkor is, ha ennek még csak egy kis része az izomfejlődés, a többi idegrendszer, lelkierő meg minden.

Szerintem kezdd el. Mondjuk sokat kell utánaolvasni, ez ezzel jár. Engem érdekel, s nem is akarom rosszul csinálni a dolgokat, így megteszem. Edzéstervnél pedig kísérletezni sem árt, neked mi jön be.

2016. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami az igazi motivációt meghozza az a fejlődés látványban és erőben egyaránt. De ha elkezdeni, kipróbálni ilyen szinten nincs kedved, ne tedd. Azzal hogy rákényszeríted magad, többet ártasz mint használsz, nincs értelme belekezdeni. Nem leszel kevesebb annál aki 100 fekvőtámaszt tud megcsinálni. Meríts máshonnan önbizalmat az életben, keress másban sikert.
2016. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!