Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étkezési problémák, segítenél?

Étkezési problémák, segítenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy rengeteg kérdést tesznek fel hasonlókkal, hogy mit, hogyan, mikor?! De én egy összetettebb segítség kéréssel, kérdéssel fordulnék hozzátok.

Kifejtem:

14 éves korom óta problémáim vannak gyomor tájékon (valószínúleg nagyimtól örököltem, neki Chrone-betegsége van), ekkor állapították meg először, hogy laktóz érzékeny vagyok és gyomorhurutom van. Jó nagy cécó volt belőle, rengetegszer kellett odajárni különféle vizsgálatokra, végül gyomor és végbél tükrözés lett belőle, ki is kezeltek. Gondoltam akkor soha többet.......Persze..Legközelebb kb. 16 éves koromban hasonló panaszokkal kerestem fel újra a gasztroenterológiát, újra gyulladás volt jelen. Rá 1,5-2évvel volt egyszer hasonló tünetekkel rendelkező, csak gyengébb lefolyású panaszom, megmondom őszintén, hogy nem mentem el vele, idővel enyhült. Ekkor kezdődött egy stresszesebb korszaka az életemnek, nagyon csúnyán lefogytam, mondhatni lesorvadtam. Próbálkoztam mindenhogy visszaszedni azt az elvesztett jópár kilót, de sehogysem ment (azóta sem). 2015 novemberében a semmiből hirtelen rámtört a rosszullét, ideig-óráig húztam, de muszály volt kihívnom az ügyeletet. Az elmondott panasaimból arra következtetett az ögyeletes doki, hogy gyomorhurutom lehet. (Mire kiértek már enyhült és fokozatosan kezdtem jobban lenni, nem adtak rá semmit).

Mivel másnapra már csak a feszülő-szúró érzet maradt és a további 3 napban szintén, de érezhető volt, hogy javul így elmentem a háziorvosomhoz (immáron felnőtt), hogy kérjek beutalót a felnőtt gasztrora, de ki volt akadva, hogy hogy gondolom, meg hogy neki nincsenek ezekről a "cécókról" papírjai (pedig mikor átjelentkeztem, azzal a lendülettel át kellett vinnem...na mind1). Azt mondta, hogy majd ha beviszem neki a papírokat, átnézi és meglátja, hogy kell-e vagy sem, feldühített és otthagytam. Mivel újra jobban voltam és nem akartam a majom képét látni egy darabig nem vittem be a papírokat. Igen, magammal csesztem ki. Megint egy darabig "hepi" volt minden, elkezdtem egészségesen étkezni (vitamindús, rostban-fehérjében gazdag ételek, plusz fehérjepor) és edzeni rendszeresen. Már-már boldog voltam, hogy minden megváltozott. Azon kívül, hogy nem sok eredménye volt mind a mai napig...1 héttel ezelőtt ismét rosszul lettem, egészen délutántól hajnal 2ig vártam, hátha enyhül, de ismét ügyelet lett belőle. Elmondta, hogy valószínúleg gyomorhurut, olyan szrul voltam, hogy kaptam 2 algoflex és egy b6 vitamin szurit. Ezekután már az orvos "tárt karokkal" fogadott, van is beutalóm, ki is kezelnek majd, juhéé, öröm-boldogság. Hát nem. Mert ugyanúgy újra ki fog újulni. A legszomorúbb, hogy mikor a háziorvos adogatta a tanácsokat, hogy miket kéne és nem kéne ennem megemlítette, hogy lehet, hogy a túlzott a fehérje bevitelem, nem-e eszem sok tejterméket?!. Persze. Laktóz érzékenységemből kiindulva egyáltalán nem eszem tejtermékeket, hébe-hóba annyira megkívánom a tejet, hogy úgy vagyok vele, jöjjön aminek jönnie kell, hát szokott is jönni, fél napokat töltök a mellékhelyiségben. Megemlítettem neki, hogy egy darabig "szedtem" fehérjeport, ő azonnal lecsapott erre, mint a vércse, hogy igen, attól. Kiegyeznék ezzel, ha nem lettek volna panaszaim majdnem 10 évvel ezelőtt. Akkor még nem is tudtam a fehérjepor létezéséről. Szó mi szó, szerinte kerülnöm kellene, azóta beszéltem egy másik dokival (kicsit törődöbb), ő is azt javasolta, hogy ha lehet kerüljem ennek fogyasztását, e nélkül is viszek be elegendő fehérjét különféle ételekből. Igen, csak tömegnövelésnél nem hinném ,hogy elegendő lenne a napi kb 50-60 g fehérje....Márpedig olyan otrombán nézek ki, hogy már semmi életkedvem kilépni a lakásból. A túlzott vékonyságomhoz a 180 centim pont passzol......(irónia)

Mivel a fogyásom jelentős része (szinte csak) az izomzatomból történt, így mondhatni gusztustalan, hogy a csonti testemen azért a kis hájréteg ott rezeg...

Hogy ne sírjam el magam, az étkezéshez még visszatérnék: mivel nagyon sápadt is vagyok (....) gondoltam biztosan vitaminhiány, ezért (is) kezdtem el sok zöldséget enni. Ez egy darabig ment, aztán a túlzott savat képző gyomrom nem bírta kb. 1,5- 2 hétnél tovább. Csökkentettem a zöldség adagjaimat, és mellé elkezdtem multivitamint szedni (Vitabolic, ezt ajánlotta az eladó). Mondanom sem kell, hogy egyáltalán nem érzem a hatását (pedig már a 2. doboz végét járom), azon kívül, hogy a vizeletemet megszínezi.

Egyébként szójafehérjét kezdtem el használni, de neten olvasgatva az erről a fajta fehérjéről kialakult véleményeket, teljesen bepánikoltam (rákkeltő). A melleim alapból fájtak már jó pár éve, de ennek használta után pár nap elteltével annyira bedurrantak, hogy ha öltözködés közben hozzájuk értem rettenetesen fájt. Én ekkor kiborultam, úgy voltam vele, hogy biztos "elrákosodtam", szinte már temettem magam. A nőgyógyász megnyugtatott, hogy semmi rendellenességet nem észlel, valószínű, hogy csak a növekedés miatt fáj (26 éves korig..), de elküldött azért egy ultrahangra, ahol szintén ugyanezt mondták. Ezt csak azért írom le, mert sokan nem gondolnák, hogy egy-egy "hátmerténazthallottamaztolvastam" véleményezéssel, hozzászólással mennyire el tudnak ijeszteni naiv embereket. Nekem semmi féle problémát nem okozott a szójafehérje (a mellfeszülést, fájdalmat leszámítva, de mivel fitoösztrogén van benne nem is lepődök meg), könnyen eg tudja emészteni a gyomrom és mivel nincs benne laktóz, így azokat a csúnya panaszokat sem okozza.

Neharagudjatok, hogy ennyire hosszúra sikerült a kifejtéses rész, de csak így van rálátásotok az "állapotomra, életemre".

A kérdéseim azok volnának, hogy ti megreckíroznátok, és használnátok-e továbbra is fehérjeport?

Ha nem vinnék be annyi fehérjét a szervezetembe, mint amennyit a tömegnövelés szabálya "előír" tényleg nem fejlődnék egyáltalán? (Ezt csak azért kérdezem, mert anno a volt barátom egy "összeszrt" csirke-zöldség és volt, hogy kenyér mellett kb. 2-3 hónap alatt annyit izmosodott, és majdnem 10 kg-ot le is dobott hogy csak lestem. (Kicsit kövér volt). És amikor beszélgettünk ezekről a dolgokról, és már volt némi fogalmam arról, hogy miből mennyi kéne ilyenkor a szervezetnek, neki nem igaázn, sőt nem is volt meg, arról nem beszélve, hogy azért nem evett emg annyi zödséget, az ásványianyagokról meg ne is beszéljünk, hogy az fedezni tudta volna a napi szükségletét. Fehérje turmixot sem ivott. Azóta sem étkezik úgy, ahogy kellene, még azt az étrendet sem tartja amivel kezdett, fehérjét szinte alig-alig eszik (ő is laktózérzékeny) és azóta is tartja azt a szintet, annyit leszámítva, hogy azért zsírosodott egy keveset, de az izomzata maradt, pedig mint említettem a fehérje bevitele elég kevés.


A multivitamin kevés zöldség bevitel mellett is hasznosulhat a szervezetben (persze, tudom, hogy ha igen, akkor sem 100%-a)?


Bocsi, hogy ilyen hosszú és kusza lett, de ebbe mindent leírtam amit SZERINTEM tudni kell ahhoz, hogy étkezési, életvezetési tanácsokat tudjunk adni.


Annyit még leírnék, hogy 180 cm, 58 kg vagyok.


Az étrendem:

reggeli: 1 szelet tk. kenyér, egy kis light vajjal megkenve, 1 szelet csirkemell sonkával. (eleinte próbálkoztam zabpelyhet reggelizni fehérje turmixxal, viszont annyira savas a gyomrom, hogy állandóan rosszul voltam, nem volt ami felszívja így maradtam a kenyérnél és a zabpehlyet meg áttettem tízóraira)

tízórai: 100g zabpehely, 1 adag fehérje turmix

ebéd: 100g cs.mell, 100g rizs és egy kevéske zöldség, ezt sohasem mérem, annyit eszem amennyit még jóízűen el tudok fogyasztani, és nem okoz olyan túlzott savtermelődést.

Az edzésnapokon olyan 15:00 környékén szoktam kezdeni az edzést. (ebéd után 2, 2,5 órával)

Uzsi (edzés után): 100g zabpehely, fehérje turmix

Vacsora: 100g cs. mell vagy hal, 100g rizs, egy kevéske zöldség

"Pótvacsi": 1 adag kazein fehérje


Ez az étrend amit tudok/tudnék tartani.

Reggeli befejeztével veszem be a multivitamin tablettát, kaptam 1 doboz CalciTrio-t anyumtól kb. 2 napja szedem, de 1 szemet/nap.


Köszönöm, hogy szakítottál időt, és végigolvastad!



2016. máj. 7. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Elégge speciális eset vagy én azt a tanácsot tudom neked adni, hogy ha kezeltetni akarod magad a jövőben kizárólag egy magánorvosnál tedd ezt meg aki jó szakember, mert egyébként csak félre fognak kezelni 90%-ban bárhova mész. Minél bonyolultabn a betegséged annál jobban félrekezelnek meg igazából le is szarnak az orvosok nagyívben. Ilyen, hogy háziorvostól táplálkozádi tanács, azt felejtsd el. Fogalma nincs róla.
2016. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kennymc ***** válasza:

Fehérjeturmix nélkül is be lehet juttatni elegendő fehérjét. Az csak a gyártók hülyesége, hogy elengedhetetlen a fejlődéshez. Amikor nem volt tejsavófehérje, akkor is tudtak fejlődni az emberek, de ha ragaszkodsz hozzá..

Szójafehérjét úgy, hogy hajlamos vagy a gyomorhurutra ne nagyon fogassz. Én, aki mindent ehetek, trónoltam órákat naponta gyomorgörcsökkel a wc-n, úgy, hogy semmit sem hagyott bennem a csodálatos Power Protein:D Olcsó volt, na, megvettem 3-4 éve egy 4kg-osat. Emellett a szója nagyban megdobhatja az ösztrogénszintet, ami vezethetett a mellfájdalomhoz.

Tejsavófehérjét ihatsz, de próbálj olyan minőségit választani, amelyben tényleg 0 a laktóz, és még tartalmaz laktáz enzimet.

Mi nem vagyunk szakorvosok, szóval ahogy Monti mondta, magánorvos, aki majd tud a diagnózis, és a teljes kivizsgálás után majd még egy megbízható dietetikust is ajánlani, aki belő neked mindent :)

2016. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!