Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Scoliosis gerincferdüléssel...

Scoliosis gerincferdüléssel karra, lábra lehet gyúrni?

Figyelt kérdés

1 éve derült ki, hogy gerincferdülésem van, azóta gyógytornázok heti 2 alkalommal. Nem rég voltunk röntgenen, jövőhét kedden megyünk megnézni, hogy mennyit javult. 20 fokról indultam, remélhetőleg javult jó pár fokot.

Na de, mivel tiszta vézna vagyok, ezért szeretnék magamra szedni néhány kilót és izmot növelni.

Scoliosis ferdüléssel gyúrhatok karra mondjuk 5 kilós súlyzókkal? Azt mondták, hogy ne emeljek nehéz súlyokat, nehogy romoljon az állapot, de én már régóta szeretnék kondizni.



2016. máj. 30. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest nem itt kene feltenned.
2016. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

itt le van írva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

Ezek teljesen biztonságosak, igazából ezekkel lehet meggyógyulni nem a gyógytornával.

kondiba még mehet a csigán lehúzás, tárogatás, tolóckodás

most a karra edzés nem fontos neked.

2016. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, bár nyilván ésszel: [link]
2016. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


Érdemes együttműködni a gyógytornászával. Vele nyugodtan megbeszélheti, hogy mivel egészítheti ki a terápiáját. Lehet hogy kapásból nem 5 kilóval kell kezdje, de gumiszalag segítségével, saját testsúlyos erősítésekkel például elindulhat az izomerősítés útján. Fontos, hogy korrigált helyzetben eddze izmait, mert ha nem így tesz, akkor rontani fog a helyzetén és a gerincferdülése fokozódhat, illetve olyan izmok erősödnek meg, amelyeknek inkább nyúlniuk kellene s nem erősödniük egyelőre. Ha nem értenek szót a gyógytornásszal, forduljon másikhoz, biztos talál olyan szakembert aki megfelelő tanácsokkal tudja ellátni.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mióta ezt a kérdést írtam voltunk röntgen eredményen, és rengeteget javult a gerincem (20 fokról 11 fokos lett). Azt mondták az ortopédián, hogy most már kondizhatok, csak a gerincemet nem szabad terhelnem.

2016. jún. 11. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!