Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kézenállásból végzett...

A kézenállásból végzett fekvőtámasz nem ártalmas a csuklónak és a vállaknak?

Figyelt kérdés

Már a váll és a csukló ízületeinek .

Az ember mégiscsak a lábán jár.

Azok az ízületek nem erre lettek tervezve még ha képesek is elvégezni a feladatot.

Ha így nézzük akkor ez természetellenesebb terhelés.

Mitől természetellenesebb valamit fej fülé emelni -ami árt a vállaknak-, mint kézenállásban nyomni a fekvőt?



2016. júl. 7. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
De! A csuklónak egy idő után nem tesz jót. Viszont ezért térünk át a rúdra. Rúdon végezve nem kapnak a szalagok aránytalanul nagy terhelést és az alkar is jobban fejlődik, plusz tudsz végezni rajta olyan trükköket is, amit puszta talajon nem lehet.
2016. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

legfölöslegesebb gyakorlat.

nyomj vállból és kész

2016. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szerintem nem ártalmas, ugyanis ez baba-súly. Addig csináltam, amíg át nem tértem a súlyzós edzésekre, és addig jó is volt. De ahogy az egykezes fekvő is kevés lesz egyszer, és kell a rúd, amire felpakolod a nagyobb súlyt, úgy itt is egyszer véget ér a tudomány; vagy ha itt akarsz egykezest csinálni, lesérülsz. Fegyencedzéssel kezdtem én is, és mikor a hspu simán már kevés volt, én botor meg akartam csinálni azt, ami a könyvben van... -esés lett belőle végül. Szerintem nincs az az ember, aki valami támasz nélkül, csak 1 kézzel megcsinálja az egykezes hspu-t. A könyvben a kép is kamu lehet, ha bárki megcsinálta volna, már fenn lenne youtube-on is.
2016. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!