Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért alakul ki és hogy...

Gabee12122 kérdése:

Miért alakul ki és hogy lehetne megoldani a fejbiccentő izom/mélynaki izom húzódását/gyulladását?

Figyelt kérdés

Sziasztok, teljesen átlagos 18 éves vagyok, soha semmi problémám nem volt felsőtesti izmokkal, és körülbelül hat hónapja heti 3-4szer járok konditerembe, formában maradni, levezetni, meg nyilván valamilyen szinten izomzatot építeni, de nem vagyok egy nagy testépítő. Lényeg a lényeg, hogy egy ideje már ugyanazzal a súllyal nyomtam fekve, és teljesen jól is ment, ott tartottam hogy egy hét és emelek rajta. Ekkor egyik edzésen kinyomáskor már szinte teljesen kitartott pozícióban istentelenül megfájdult a fejem alja, itt leginkább tarkó vagy nyakszirt körüli terület, és lüktetett a fejem két oldalán is, hátul pedig szinte konstans fájt. Előtte nyújtottam rendesen, pozíció is szabályos volt egészen biztosan. Gyorsan lenyújtottam még jobban, majd befejeztem a hátralévő edzést, és otthon egy négy-öt óra múlva már alig fájt, másnapra el is múlt. Mentem után két napra rá megint, ahol szintén ugyanazzal a súllyal, ugyanúgy fekvenyomáskor megint "meghúzódótt", a lefolyás onnantól ugyanez. Ez azóta kb 3 hete folyamatosan megtörténik minden edzésen, tegnap durvább lett és ma reggelre is fájt még a fejem. Nem tudom mi történik, minden nap nyújtok nyakat, figyelek tartásra is, a súly se sok és a pozíció is jó, mégis folyton befájdul, és onnantól kezdve órákig többé kevésbe lüktető fejfájás két oldalt, illetve egy erős, influenza szerű fejfájás hátul. Mintha nem is izom húzódna hanem beteg lennék. Orvos szerint viszont semmi bajom. Valami ötlet mi ez, és mit kezdhetek vele?

ELőre is köszi a válaszokat, ha valami nem tiszta megpróbálom majd jobban leírni!



2016. okt. 5. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem hogy be is melegítettél előtte, nem csak nyújtottál(ami egyébként hideg izomra kifejezetten nem ajánlott). Egyébként valószínűleg megrándult a nyakad a túl nagy megterheléstől.Próbálj jobban bemelegíteni és kicsit meg kéne erősíteni a fejbiccentőt.
2016. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!