Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy a tejtől...

Miért van az, hogy a tejtől felpuffadok, és minden egyéb gyomor problémám van, de pl. a Myprotein impact whey, a sajt, túró, joghurt semmi tünetet nem okoz? Laktózérzékeny lennék? Ez hátráltathatja a fejlődésem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 15:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy pl. a tejszínes kajákat, leveseket sem bírom, és amiben tejob van, azt sem... fél órán belül puffadás, hasmenés.
2016. nov. 3. 15:55
 2/9 A kérdező kommentje:
*tejpor
2016. nov. 3. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én a bolti tejtől pattanásosodok, a rendes tehéntejtől meg nem.
2016. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet enyhe laktozerzekenyseged . Vegyel laktozmenteset:
2016. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kb. én is így vagyok. Sajt, túró, joghurt kicsit már kevesebb laktózt tartalmaz, főleg a sajt. A valódi kemény sajtok már szinte laktózmentesek. Nekem a laktózmentes tej sem igazán jött be, bár nem próbáltam végig mindet, nem tudom lehet-e különbség köztük abban, hogy milyen laktázenzimet tartalmaznak vagy mennyit. Így aztán nem igazán iszok tejet vagy csak keveset. Én főleg a tejszínes kajákat nem bírom, pláne ha húsosak is vagy gyümölcsösek. Madártej is instant hasmenés. De joghurtot, túrót, sajtot szoktam enni.
2016. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És akkor a tejsavó fehérje por miért nem okoz problémát? Nem értem...
2016. nov. 3. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
mert az nem laktóz
2016. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A megoldás nagyon egyszerű, ne fogyassz ilyeneket.

Igen hátráltathat, ha a hasmenés miatt nincs rendes visszaszívódás.

2016. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A turo, kefir, joghurt stb. savanyitassal keszul, ami jelentosen lecsokkenti a laktoztartalmukat. Az legtobb intolerans ember siman eheti ezeket.
2016. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!