Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondisok! Mi értelme van...

Kondisok! Mi értelme van vegának lenni, ha az ember eleve mindenevő?

Figyelt kérdés
Ti, akik egészségesen táplálkoztok és jobban figyeltek az ételekre az átlagembernél talán meg tudjátok ezt magyarázni. A vegán étrendnek azt a részét értem hogy olyan dolgokat mint pl. tejtermék, tojás nem esztek, ezek nem arra lettek "kitalálva" hogy az ember egye őket. De mi a baj a hússal? Az ember természetétől fogva mindenevő, nem növényevő. A vegetáriánus étrendet meg aztán végképp nem értem (azon kívül, hogy az állatokat sajnálják)

2016. nov. 18. 21:16
1 2
 1/13 szandi1993 válasza:
Igazából te egy vegán étrendből is megkapod például azt a fehérje mennyiséget amire szükséged van. Egy átlag embernek egy nap 50grammra van szüksége a fehérjéből, egy kis tenyérni rántotthúsban van kb. 24 ( ez függ a hús fajtájától). Átlagba úgy egy tenyérnyi rántotthús háromszorosát esszük meg egy ebéd során, ami már túl is lépte azt az 50-et. És még ott van a többi étel amiben található fehérje.
2016. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szandi1993 válasza:
De erről lehetne sokkal bővebben beszélni. Ez egyén függő. Én úgy gondolom, hogy nekem nincs szükségem húsra.
2016. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Én nem vagyok vegán,de pl.lencséből,sárgaborsóból stb-ből sokkal olcsóbb bevinni a fehérjét,mint csirkemellből
2016. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerű válasz. Nem sajnálnak semmilyen állatot, nem azért nem esznek húst. Azért nem esznek, mert az állati eredetű fehérje/szénhidrát rosszabbul emésztődik, mint a növényi eredetű. Ennyi. Hidd el, meg van mindennek a maga oka, nem kell bizonytalankodni/hitetlenkedni olyan dologban, amit nagyon sokan csinálnak nagy sikerrel/eredménnyel.
2016. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Könnyebb emészteni. De egyénfüggő nem mindenkinek jön be. Nekem sem,
2016. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, szerintem nem jó. Minek esznek a vegák pl. műhúst, amikor ott az igazi, és még az egészségről beszélnek. Meg a zöldségeket, gyomokat kombinálni kell, mert nem teljes az aminóláncuk, ezért nem olyan, mintha húsból vitték volna be a fehérjét, mindent összekell kutyulni. Minek nehezítik meg a dolgukat,mikor hússal, állati eredetű ételekkel könnyebb, egészségesebb, mert az ember mindenevő és még egyszerű is. Sőt talán jobban is fejlődünk állati eredetű kajákkal, mert itt teljes az aminólánc.
2016. nov. 18. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
A vegánság egy életfilozófia. Aki így is el tud eredményt erni, hát tegye.
2016. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Én sima vega vagyok (főleg ovo, de némi sajt és vaj is megy, más tejtermék nem) és kismillió okom van rá. Már gyerekként sem bírtam minden héten húst enni, ha finom, akkor sem. Most már havonta se menne, az túl gyakori és igazából ez is felesleges és csak bekavar a fehérjebevitelembe.


Az ember mindenevő, ráadásul elég speckó, elél csak állati és csak növényi étrenden is, szabad a vásár (max. szed valamit az ember, de ez ne legyen már gond a mai világban. jó étrendnél sok dolog nem fog hiányozni).

Én mindenevő vagyok, hisz állatit és növényit is eszem.

A testépítésbe talán még nem írtam a levélevő pandáról, ami a ragadozók közé tartozik... Mindegy a besorolás, a kérdés, hogy jól megélünk-e valamin. Ha igen, ne szóljon be senki, hogy miért úgy csináljuk. A pandának kicsit kalóriaszegény a dolog, ő tuti nem jókedvéből csinálja, de megvan.


Tojást pont eszem, kit érdekel, mire lett kitalálva? Remek fehérje- és tápanyagforrás és finom, gyors, sokoldalú és nem is drága.


Mi értelme van az étrendemnek? Jólesik. Miért kéne valamit ennem, csak mert neked az a logikus? Baromira egyszerű hús nélkül, sőt, sokkal kényelmesebb, kellemesebb, egyszerűbb számomra úgy. Olcsóbb is, nem eszem meg a nagyüzemi húst, de a termelői zöme is totál ízetlen, macerás kutatni, mikor ehetek tuti jó mást.

A vegán étrend nekem már komplikáltabb, mivel elég szénhidrátszegényen eszem. A fehérje nem probléma, az aminosavak szempontjából se lehet vészes, de azért már jobban kell figyelnem. Azt több okból csinálom néha (nem hiszem, hogy ez érdekel, de végülis ki tudja? de a vegánoknak nem ezek az okaik):

1. poénos, 2. jó a vegán konyha, még az én verziómban is, 3. egyszerűsít, mert nem sok opcióm van ételcsoportokra :D 4. kevésbé kell ügyelnem, hogy ne szálljon el a fehérje (megoldható az is, de ahhoz már igyekeznem kell egy picikét) 5. a számomra elképzelhető legkeményebb szálkásításkor is egész rendes mennyiségű hozzáadott zsír fér bele 6. akár heti 90 tojást spórolok kétfős háztartásomban, ha így eszem (házi tojást fogyasztok, amire korlátozottak a forrásaim, néha nincs elég) 7. tapasztalatokat gyűjtök, amikkel olykor kiakaszthatom a túl bigott HCLF vegánokat... Biztos van még. Mivel sosem csinálom sokáig, annyira bele se kell ásnom magam a részletekbe, a makrókra persze ügyelek és amiről még tudok, hogy figyelnem kell rá (kálcium, magnézium), arra is.

2016. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A műhúst én sem értem, egyszer merő kiváncsiságból megkóstoltam, iszonyú volt. Nem is értem, a növények általában finomak...

Az oké, hogy a növényi fehérjéket komplettálni kell. Nem olyan bonyolult ám az sima vegánnál, aki mindenféle növényt eszik, onnantól viszont ugyanolyan jó, mint az állati fehérjék (illetve picit rosszabbul hasznosul, bár ez is körülményfüggő, de max. eszik az ember többet, nagy kaland. az ember fehérjeigénye nem olyan extrém, hogy ne lehetne bevinni könnyen növényekből). Aminosavak szinten már mindegy, növényből vagy állatból jött, identikusak, nincs különbség.

Ha valaki vállalja a kisebb-nagyobb macerát, amivel egy jó vegán étrend kifejlesztése s betartása jár, akkor miért ne csinálhatná? Egy jó vega és egy jó mindenevő étrend sem pofonegyszerű ám, elég sokan el tudják rontani... Neki az megéri és kész.

2016. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem én bele pusztulnék ha nem ehetnék minden nap húst. Húst hússal, az az igazi. Vegánok legyenek a nyulak.
2016. nov. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!