Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás a gyakorlatban...

Szálkásítás a gyakorlatban (lent)?

Figyelt kérdés

Már kb 2 éve járok edzeni és ugy gondolom hogy elég izmot felszedtem ahoz hogy érdemes legyen leszálkásítani.

Eddig nem nagyon ástam magam bele ebbe a témába mert nem volt rá szükség.

180 magas 83kg vagyok , a test zsír százalékomat kb olyan 20-25% ra tippelném képek alapján. (Nem mért eredmény)

Ebből szeretnék kicsit lefaragni.

Már utána néztem hogy kb miből menyit kellene bevinnem egy nap. (fehérje:160g , szénhidrát 302,5g , zsír 50g ,)

Így álna össze a napi 2300 kalóriám.

Arrol is van fogalmam hogy ezeket miféle ételekből ajánlatos összerakni.

A kérdésem az lenne hogy ez a gyakorlatban hogy működik.

Igy leirva nagyon jól hangzik de ezt mégis hogy lenne jó kivitelezni?

Még a szüleimmel élek így tehát azt eszem amit főznek.

A kalóriatáblázatba ilyenek vannak irva hogy tojás stb.

Hogyan tudom kiszámolni hogy pl egy húslevesbe mennyi és mien makrotápanyag van.?


Remélem érthetően fogalmaztam :D..

Előre is köszönök mindent :) !!..



2016. dec. 15. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudom kiszámolni hogy pl egy húslevesbe mennyi és mien makrotápanyag van.? "


ha nem te főzted, akkor sehogy.

2016. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ez máshogy nem oldható meg csak ha külön magamnak kimérem az alapanyagokat és abbol csinálok megamnak valamit?
2016. dec. 15. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
kiváncsi leszek hogy viszel be napi szinten 302,5 cht . :D
2016. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Az két adag zöld jumbo.
2016. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Éppenséggel használhatsz adatokat táblázatból, de az kicsit sem pontos... Kérdés, mennyire fontos számodra követni a makrókat s mennyi macerára vagy hajlandó s arra, hogy nem eszel semmi mást, csak saját ételt.


Én magam főzök, de ha vendégségben vagyok, nem tudok számolni. A rutinom s a szervezetem jelei alapján van fogalmam a kalóriáról s egyebekről, de leginkább nem foglalkozom az ilyen alkalmi másutt evésekkel, nem gyakori az ilyesmi (s persze nem akármit eszem vendégségben).

Nem tudsz számolni, ha nem méred le az alapanyagokat.


Lehet lustán is szálkásítani, úgy, hogy nem mérsz, de akkor ne csodálkozz, ha valami gond lesz, nem fogysz normálisan, esetleg kevés lesz a fehérje, ha azt sem tudod követni s nem olyan az étrended...

Nekem van egy hozzávetőleges napi tervem, amitől alapból keveset térek el, ekkor a számolás elhagyása sem akkora gond (azért számolok, nem sok meló az sem, átírok pár számot egy programban).

2016. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4. arra gondolta, hogy kereken 302,5 ch érted, fél gramm ch, azt hogy méri ki?
2016. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lehet és nem is kell ennyire véresen venni..

Ijeneken ne akadjunk már fel kérlek ,nem ez volt a kérdés!

Amugy a normális válaszért köszi :)!

2016. dec. 16. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

...vagy muterodat kioktatod! Nem nagy etvasz az egész; megméri nyersen a rizst mielőtt megcsinálja, aztán úgy rakja el neked ételdobozban, hogy ez mondjuk 200g. Még egyszerűbb a dolog főzőtasakos rizs esetén, mert azt mérni sem kell, anélkül is tudhatjátok, hogy mondjuk egy tasak 120g.

Csirkemellnél meg csak tudja, hogy mennyit vett neked a boltban.

2017. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!