Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lassú felszívódású folyamatos...

Lassú felszívódású folyamatos szénhidrát ellátás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha 1.5 liter vízben elkeverek 100 g palatínózt, és azt a munkahelyemen egész napra elosztva megiszom, akkor az gyakorlatilag olyan mintha folyamatosan ellátnám a szervezetemet szénhidráttal? A palatínóz ha jól tudom egy mesterséges szénhidrát, a leglassabb felszívódású. Így ha folyamatosan kortyolgatom, folyamatosan biztosítja az energiát? Vagy mivel folyadék, és nem szilárd kaja, ez így hülyeség?

#palatínóz
2016. dec. 25. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért van a homály emberekben állandóan kényszer, hogy feltalálják a spanyolviaszt, bro science idióta elméletekkel?
2016. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy feltaláltam volna a spanyol viaszt, csak szeretném tudni hogy működik-e. Állandóan a megfelelő mennyiségű tápanyag bevitelével küszködök, ezért keresek folyton újabb, könnyebb megoldásokat. De ez így túl könnyűnek tűnik, éppen ezért hiszem hogy nem működne. Túl egyszerű meginni naponta 2X1.5 liter vizet, és bevinni vele +200g minőségi CH-t.
2016. dec. 25. 13:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyeden képtelen vagy normális kaját enni... amit nem hiszek el, max lusta vagy megoldani... akkor egyél többet nem a munkahelyeden... ilyen rohadt egyszerű...
2016. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem csak munkahelyen nem bírok többet enni, hanem amúgy se. Nem vagyok egy nagy-étvágyú! Minden kis segítség számít!
2016. dec. 25. 13:52
 5/14 A kérdező kommentje:
De eltértünk a kérdéstől. Légyszíves arra válaszoljatok. Ha hülyeség, akkor pedig indokoljátok meg, hogy miért az!
2016. dec. 25. 14:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Kit érdekel az étvágy? Ott az étel, megeszed.

Egy részét beviheted itallal, de normális ételből kéne a zömének lenni. S a kalória egy dolog, de a többi ételednek akkor MINDEN tápanyagot kellőképpen biztosítania kell a puszta kalórián kívül. Nem mondom, hogy megoldhatatlan, de könnyen jelenthet nehézséget.


A palatinózt nem ismerem, de ha hasznosuló szénhidrát, akkor energiát ad, ezzel a résszel nincs gond. Nem tudom, hogy a folyamatosságot miért írod, a testednek nem kell az, hogy folyamatosan kapj energiát. Azt értem, hogy neked ez a tömegnövelőd, mert nem tudsz rendesen enni. A lassú felszívódás nyilván jobb, mintha folyton fellőnéd az inzulinszintedet. Többet nem tudok mondani, nem hallottam még, hogy valaki így egyen.

Csak mert folyadék, felszívódik s energiává alakul, ezzel még önmagában nincs gond.

2016. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázás képpen a napi étrendem:


Reggeli:

100g zab + 30g tejsavó izolátum (shake)


Tízórai: Valamilyen ready meal, pl: ez:

[link] (csirke + rizs)

100g zab + 30g tejsavó izolátum (shake)


Első szünet:

1 db Corned beef (sózott, főtt marhahús) szendvics +

100g zab + 30g tejsavó izolátum (shake)


Második szünet:

1 db Corned beef (sózott, főtt marhahús) szendvics +

100g zab + 30g tejsavó izolátum (shake)


Vacsora:

Sajtos, baconos csirkemell, 1 csomag rizs, uborka, salátaöntet


Lefekvés előtt:

1 adag myprotein bedtime extreme (kazein, glutamin, stb...)


Ezekhez menne még pótlásnak a 100g palatínóz az innivalómban elkeverve

2016. dec. 25. 16:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Boccs elírtam, a turmixokat. Zabból 300g, fehérjéből 120g-ot iszok meg naponta, ezt osztom 4 felé. Szóval 1 shake, 75g zab, 30g fehérje!
2016. dec. 25. 17:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez így eléggé nem oké. Nagyon sok a táp kieg. Azoknak a tejsavoknak a 3/4-ét nyugodtan lecserélhetned tojásra, vagy valami szilárd kajara. Vagy ha nem tojás, akkor valami hús, és akkor mehet mellé rizs, Bulgur, tészta, krumpli, akármi ch-forras.
2016. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
+ zöldségek, gyümölcs, huvelyesek. Ez így nagyon egyoldalú, hiába vannak meg a makrók, a tápcsatorna szilárd kajara van elsősorban beállítva, a palatinozban meg nincs semmi más mikrotapanyag, tiszta ch csak .
2016. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!