Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jobb egy testépítő kaja...

Miért jobb egy testépítő kaja (pl. csirke rizs) kombó mint mondjuk egy szemét kaja ha ugyanazok a makrók testépítés szempontjából?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 16:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
Tudsz mondani fehérjedús zsírszegény szemét kajákat?
2017. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akár csikremell fehérkenyérrel. Rántott sajt,krumplival. körözött kenyérrel.
2017. jan. 1. 17:16
 3/16 anonim válasza:
A csirkemellet fehérkenyérrel nem nevezném szemétnek. Tulajdonképpen a többi sem az, viszont azok már nem igazán zsírszegények.
2017. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy nem lehet bevinni szemétből azt szeretnéd mondani ? Mi baj van amúgy a zsírral ?
2017. jan. 1. 17:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Makró és makró között is van különbség. Fehérje biológiai érték stb megvan? Szénhidrát sem mindegy hogy komplex vagy cukor.
2017. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az egyik alap összetevő mindig kimarad az ilyen kérdésekből a zöldség.Vagyis hús,zsír,glutén mentes ch és rost a gyúrós kaja.Így jön ki mondjuk a csirke,rizs,brokkoli.
2017. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A zsírral nincs baj, egy lazac kókuszzsírban sült zöldséggel nekem távolról sem szemét kaja :D


De te arról írtál, hogy ugyanazok a makrók. A csirkerizsben nem sok zsír van (nem szokás zsírban tocsogósra készíteni), míg a rántott sajt brutál zsíros. Ami nem baj, az is energia, csak más. Ha nagyon zsírra alapozol, akkor másból kell bevinni azokat a tápanyagokat, amik pl. a gabonából jöttek s a többi ételedből hiányzanak.

Ha mindent beviszel, s jók a makrók is, az már elég jó, de azért az egészség is fontos.

Még csirke és csirke között is van különbség, nem teljesen mindegy, honnan származik, bár a legtöbben ezzel nem foglalkoznak. Nekem fontos ez is.

2017. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A szemét kajának több negatív hatása is van, pár ezekből: kevesebb rost, mikró-makró tápanyagok, egészségre, érrendszerre káros hatás, a hormon szinteden is tud rombolni a szemét kaja, főleg a zsírok stb stb.
2017. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen rossz példa volt a rántott sajt és a körözött is. Nem értettem hogy miért kérdezte(d) hogy tudok e olyat mondani. Az eü-i hátrányokat is tudom. Azt is tudom hogy van különbség eü-i szempontból. Én esetemben arra vonatkozik a kérdés kb a kajám 50%-a "tiszta" kaja rostbevitelre is figyelek maradék 50% viszont "szemét"(fehér kenyér,sültkrumpli,disznó,néha valamilyen cukros dolog stb). Fehérjére figyelek és kcal-ra hogy meg legyen szénhidrát vagy zsír szolgáltatja az energiát arra nem. Ez így hátrányos testépítés szemszögéből ?
2017. jan. 1. 21:15
 10/16 A kérdező kommentje:
Átlag 50%.
2017. jan. 1. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!