Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék izmot növelni,...

Szeretnék izmot növelni, rengeteg kritérium mellett, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Talán rossz a megfogalmazás, hogy kritérium, de elég sok buktató van, ami miatt nehezebbnek tűnik elkezdeni az edzést, no meg sok mindent nem tudok, aminek próbáltam utánanézni de elsőre túl zavaros volt, sok a kérdőjel.

Nos 190 cm és olyan 66 kg környékén mozgok, 17 éves vagyok és kosarazom. Fogytam és nyúltam, ezelőtt nem voltam ennyire vékony, habár pocak az maradt. Elsősorban dobás és fizikum szempontjából szeretnék erősödni, másodlagos a kinézet, viszont az is fontos lenne, ahhoz pedig jó lenne, ha nőne az a bizonyos bicepsz, ergo a kar, mert nem csak azzal vannak bajok. Tehát nem szálkásodni szeretnék vagy ilyesmi. A gondok alapjába véve ott kezdődnek, hogy anyagi okokból kifolyólag nincs lehetőségem konditerembe járni, vagy fehérjevásárlásra, főleg nem egyéb tápkiegészítőkre, melyeknek annyira nem is vagyok híve, de leginkább azért mert nem ismerem őket. Ezért fekvőtámasszal próbálkoztam, megy is, kellett is edzésekkor. A suliban van lehetőségem igénybe venni ingyenes a kondit testnevelések alkalmával, tehát ez megoldódott és talán alkalmanként össze-össze tudnék kaparni fehérjére is, hiszen azzal tudom semmi idegen dolgot nem viszek be, és csak segít..

Ezzel kapcsolatban azt nem tudom hogyan kell inni, mivel, mikor, mit szabad mit nem, mit egyek mellé és mit nem. Több féle dolgot hallottam, hogy zabálni kell, de félek megint elhízáshoz vezetne és nem tudnám izommá alakítani. Szeretnék nyilván hasra is edzeni, ezekhez semmi alapelképzelésem nincsen, ismerek pár gyakorlatot, de nem tudom mi mennyire hatékony, nincsen edzéstervem sem. Nem értek ráadásul a táplálkozásnak azon részéhez sem, hogy miben mennyi kalória van stb. No meg nem tudom itthon mennyire abszolválnák ezt, mert kb az van amit főznek :D

Remélem nem tűnik komolytalannak, elég erős az elhatározás, úgy érzem sok mindent képes lennék megtenni a javulás érdekében csak tapasztalatlanság okán nem tudom hogyan kezdjem. Valóban nagyon bele kell nyúlni a zsebbe?



2017. jan. 5. 17:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A válaszokat és a türelmet előre is köszönöm!
2017. jan. 5. 17:57
 2/11 anonim ***** válasza:

ha heti 3szor van lehetőséged súllyal edzeni az bőven elég, ha nincs akkor pótolhatod saját testsúlyos edzéssel

súllyal: guggolás,fekvenyomás,evezés,mellről nyomás, bicepsz curl, tricepszre szűknyomás,csuklyára vállvonogatás

saját testsúllyal én sosem edzettem de húzódzkodás,fekvőtámasz,guggolás,HIIT futás lenne amit csinálnék ilyen esetben

nem kell fehérjét inni, mert ha eszel olyan kaját amiben van pl a klasszikus csirkemell, akkor az is ugyanolyan fehérje, 66kilóhoz napi 120g fehérjét kéne bevinni, emellett annyi szénhidrátot és zsirt amennyi kell a súlygyarapodáshoz, ami havi 1kg legyen, ha kevés akkor növeled a szénhidrátot és a zsirt, ha sok akkor kicsit visszább veszel +sok viz,sok zöldség,elegendő pihenés

kb ennyi

2017. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

azt még hozzá teszem, hogy a súlyzós edzésen fekvenyomás,evezés,guggolás,mellről nyomás legyen 5x5, a kar gyakorlatok és a csuklya pedig 3x8, ha kosarazol és a válladnak többet akarsz akkor oldalemelést is tehetsz 3x10 vagy 3x12

saját súllyal pedig próbálj meg súlyt pakolni magadra majd(pl táskába vmi jó nehéz) ha súlymellényt nem tudsz szerezni

2017. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

[link]


Töltsd le és olvasd el. Ennél lényegre törőbbet nem fogsz találni. Nem is kell az egészet elolvasni, csak a rád nézve fontosabb részeket...

Viszont otthoni kis egykezes súlyzók azért nem ártanának...

2017. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
már megint a kapszula, tumorom lesz tőle :'D
2017. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fellövöm magam az űrbe, ha még egyszer valakit a Sárga Kapszulát ajánlja.
2017. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves 1. hasonlóan alapos válaszokat vártam, reméltem hogy nem leszek lenézve vagy ilyesmi. Második válaszolónak is nagyon köszönöm, elolvasom azt is.

Utolsónak pedig: én is pesszimista vagyok/voltam ezekkel kapcsolatban, de nem tabiról van szó benne. Ha nem tévedek, táplálkozás és egyéb, ami jól jön.

2017. jan. 5. 18:51
 8/11 A kérdező kommentje:
De addig nem véleményezem még bele nem olvastam
2017. jan. 5. 18:51
 9/11 anonim ***** válasza:

"már megint a kapszula, tumorom lesz tőle :'D"


ez tőlem, vagyis az 1-es válaszolótól származik :)

vannak benne jó dolgok, de sok kreténség is, és hiába tudsz valamit félig jól félig pedig rosszul... persze elolvashatod de sok kreténség van benne mint mondtam

2017. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a sarga kapszulat nem kell szentíraskent venni, de kiindulopontnak szerintem tök jo.
2017. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!