Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 30 évesen érdemes lehet még...

30 évesen érdemes lehet még elkezdeni?

Figyelt kérdés
Korábban jártam már edzőterembe, többször is, volt hogy fél évig, volt hogy egy évig. Csak sajnos mindig elfogyott a kitartásom. De fiatal voltam, és nem voltak súlyproblémáim. Kövér most sem vagyok, de a több éves ülőmunka, kevés mozgás megtette a hatását: pocakot eresztettem, és szeretném megállítani a hízást. Szeretnék lefogyni, és izmosodni, van még erre reális esélyem? Család, 2 gyerek mellett. Tudtok tippeket adni, hogy mi motiválhat tartósan? Hogy mivel vehetem rá magam, ha elkezdem, ne hagyjam abba?

2017. jan. 23. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindig érdemes elkezdeni. Nem fogsz úgy fejlődni, mint egy serdülő, de azért nagy változásokat lehet elérni még ilyenkor is. A kitartás fejben dől el. Nem tudok mit mondani erre. Nekem egyszer átkattant az agyam, azóta nem hagytam abba, lassan három éve. Előtte én is nagyon hamar meguntam, aztán elegem lett abból, hogy kövér és egészségtelen vagyok.
2017. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem késő elkezdeni.

Én 30 felett kezdtem el. Előtte volt egy időszak, amikor semmit sem csináltam. Előtte pedig rövid ideig csináltam mindenfélét, csak meguntam őket elég gyorsan, pár hónap után. Most már kb. 7 éve járok konditerembe és ez az egyetlen fajta mozgás, amit még most sem untam meg. Nekem semmi különös motivációm sincs, csak szeretnék minél tovább egészséges, fitt lenni. Látom sok kortársamon, hogy milyen problémáik vannak, látom, hogy sokan kb. 10 évvel idősebbnek látszanak a koruknál. Én nem akarok 40 évesen egy ráncos, lógó bőrű öregnek kinézni, és nem akarom, hogy nehezemre essenek hétköznapi feladatok is, mert fáj a derekam, vagy akármim.

2017. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem késő. Sportolni, mozogni sohasem késő elkezdeni. Minden más rajtad múlik.
2017. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a pozitív megerősítést!

összeszedem magam, és amint enyhül kicsit az idő, belevágok :)

2017. jan. 23. 13:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindig érdemes elkezdeni. Vannak nők, akik 50 éves kor felett kezdik és igazuk van abban, hogy jobb akkor kezdeni, mint soha.


Te tudod, mi motivál, de jó esetben maga az edzés fog jólesni. Nekem az elején ki kellett hagynom a lábedzést, hogy ne hagyjam abba az egészet, voltak kihagyások is (életem legsötétebb korszakában vagyok, nem is tudom, miért edzek, ha semmi nem érdekel, valami makacsság és optimizmus), de nem hagyom abba. Kell. Tartásd ad, jólesik, sok szempontból hasznos. Plusz szeretek edzeni. Van, aki utál, az a kinézete miatt szenvedi végig az edzéseket, nem irigylem.

Gondolhatsz a gyerekeidre, sőt azok gyermekeire is. Nem elhízott, gyenge, pihegő, korán haló nagyszülő akarsz lenni, gondolom, persze saját magad miatt is formában akarsz lenni, ha jót akarsz, de sokan a gyermekükre néznek s az komoly plusz motivációt ad.

Én magam egészségtudatosság és hosszú, egészséges életre vágyás miatt edzek. Most már 40 vagyok, ideje elkezdenem komolyan edzeni, hogy pár évtized múlva ne kezdjek el úgy öregedni, mint nélküle. A génjeim jók e téren, de nem mindenhatóak, az életmód nagyon fontos. Plusz izmosodni, erősödni sem árt, nekem van hova ebben a korban is. Neked pedig pláne.

2017. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyomjad. Sose késő. Akár 50 évesen is el lehet kezdeni lejárni.
2017. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem az edzőterem az ideális a számodra. Ha már többször is abbahagytad, akkor nyilván nem szeretted csinálni.

Én sok mindent kipróbáltam korábban, csináltam egy ideig, valamit csak pár hétig, van, amit pár hónapig, aztán abbahagytam mindegyiket.

Nekem pont a konditerem lett az, amit nem tudok megunni még évek után sem.

Lehet, hogy neked valami teljesen más. Nem muszáj ehhez ragaszkodni. Sokféle mozgás van még.

2017. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Azt elfelejtettem írni, hogy férfi vagyok. (bár nem fontos szempont).

Én is gondolkodtam, hogy valami mást is ki kellene próbálnom, de próbáltam már sok mindent, küzdősportot, focit, futást, mindet abbahagytam. Alapvetően lusta vagyok. De az egészségem, kinézetem érdekében most már valahogy rászánom magam. Marad a konditerem.

2017. jan. 23. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Keress fel egy edzőt. Az segít a motivációban. Már csak azért is, mert ha jó munkát végez akkor komoly bűntudatod lehet már egyáltalán attól is, hogy a lemondás gondolatával kacérkodtál... Szóval nem ilyen jött ment testépítő gurura gondolok, a Pistabácskikra... Sem a húszon éves kipattintott kollégáira. Sokkal inkább egy sokkal többet tanult, ám már azért jó néhány éve a szakmájában ténykedőre. Jellemzően a gizdább konditermekben vannak ilyenek. Igazából látszik, már a kiállásán és a papírjain is, hogy megfelelő lenne-e a célra.

Aztán nem kell hozzá túl sokáig, vagy épp sokszor járnod, ha anyagilag nem teheted meg. Elég néhány hónapig rendszeresen.. Aztán hozzászoksz úgy is és valószínű megszereted.

2017. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 39. születésnapom elott kezdtem el. Ez 4 hónapja volt. Hihetetlen eredményeket produkalok 😉. Hajrá!
2017. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!