Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem el a hasizmom...

Hogyan kezdjem el a hasizmom edzését?

Figyelt kérdés
15 éves,Mondhatni fitt vagyok, pár hete kezdetem edzeni, hogy egészséges legyek, de a hasizmomat szépen ki szeretném dolgozni. De még 30 hasprést se tudok egyszerre csinálni, nagyon fáj, nem bírom. Mit csináljak?

2017. jan. 28. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolj, és tegyél valamit magad alá pl egy félbehajtott paplant vagy jógamatracot. Ha gyakorlod akkor előbb-utóbb egyre több fog menni, és más gyakorlatok is sikerülnek majd. Egyébként kezdésnek elég ha mondjuk tízesével csinálod, nem kell rögtön egyszerre 30-at.

Gyakorold a hasprést-felüléseket, és ha ezek mennek, akkor mehet a nyújtott lábbal lábemelés, meg a többi... Ebben a videóban jól bemutatják:

https://www.youtube.com/watch?v=sdzJOQu1uFg

2017. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdj 4x15-ről (vagy 4x10-ről, ha azt is sokallod). Toljad heti 2-3x. Minden héten emelj 2 sorozaton 5 ismétlést. Tehát első hét 15-15-15-15, második 20-20-15-15, harmadik 20-20-20-20, és így tovább. Amikor gyorsnak érzed az emelést, akkor tolj rajta egy hetet. 4x30 környékén elkezdi megszokni az ember, ott már érdemes kombinálgatni más hasizomgyakorlatokkal. :)
2017. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. febr. 1. 12:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyéként ha csinálok 10-15 hasprést, mennyi perc múlva kezdjem az újabb 10-15-öt?
2017. febr. 1. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy bírod. Én annyi szünetet hagyok általában, hogy felállok egy 10-15 mp-re.
2017. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!