Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zabpelyhet mivel kombináljam,...

Zabpelyhet mivel kombináljam, hogy teljes láncolatú fehérjét kapjak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 15. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Wat
2017. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés,én sem találtam erre vonatkozóan valami leírást egyes ételek aminósavprofiljáról.
2017. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a lánc mit jelent, kémiában nem vagyok jó, de ami az aminosavprofilt illeti, a gabonák a hüvelyesekkel alkotnak jó párt.
2017. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Harmadik valaszt tudom erősíteni. Ettol fuggetlenul nem latom mi passzol zabpehely melle
2017. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kombinálni semmivel.

Minden növényben meg van minden aminosav, pusztán más arányban, mint az állatiban... az állati fehérje amino profilja kb kiegyenlített míg az egyik növényben ebből van kevesebb a másikban abból... de ha eszel rendes mennyoséget, nem koplalsz) akkor nem létezik olyan, hogy fehérje hiány.

2017. febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző, épp ez a gond, hogy nem jó az arány.

Simán össze lehet hozni fehérjehiányt, egyeseknek hús mellett is megy, de növényi étrenden még könnyebb.

Én azt olvastam, hogy ha elég fehérjét viszel be ÉS a lizin mennyisége is OK, akkor nagyon nehéz fehérjehiányt összehozni. De ha valaki csak gabonát tol ész nélkül, akkor gond lehet a lizinnel és az elég komoly.

Természetesen rengeteget számít az ember kalóriakerete (sőt az étrendjének a típusa). Van, aki már a rizsből és a zöldségekből egész sok fehérjét visz be, kis keretnél sokkal inkább rá kell menni a fehérjedúsabb ételekre.


Azt viszont nem tudom, mi történik, ha valaki beviszi a szükséges aminosavakat, de mivel aránytalanul, némelyik aminosavból bődületesen sok lesz... Lehet, hogy bekavar valamit, lehet, hogy inkább csak terheli a szervezetet... Ha vegán lennék, biztos tudnám, de túl kényelmes az élet az állati fehérjéimmel s növényi étrenden is sokkal jobbnak tartom a komplettálást.

2017. febr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Majd 10 éve vegan vagyok... jöttök itt folyamatosan ezekkel... hogy "ha csak gabonát tol ész nélkül"...

Egyszerűen nem életszerűek ezek a példák... nincs olyan ember aki csak gabonát tol ész nélkül... ha normálisan kajálsz normális ételeket eszel, nem koplalsz, nem vagy anorexiás... és a szervezeted is egészséges... akkor semmilyen körülmények között nem lehet fehérje hiányod...

2017. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azt viszont nem tudom, mi történik, ha valaki beviszi a szükséges aminosavakat, de mivel aránytalanul, némelyik aminosavból bődületesen sok lesz.."


Ez megint egy idiótaság... aki tolja mintaszerűen a csirke rizs brokkolit... az talán nem viszi be a rizzsel a növényi amino savakat és nem állna fent ugyan úgy az aránytalanság?...

Szerencsére a 4milliárd év evolúciónk kicsit összetettebbé tette ennél az emésztésünket mint, hogy csak úvy gyűlljön meg gyűlljön a fehérje...

2017. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!