Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet ilyen magas a...

Mitől lehet ilyen magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 67kg tömegelek 3500 kalóriát eszek 180 fehérje 400-450 ch 90-110 zsír, a vérnyomásom 136/86 amikor ülök és le vagyok nyugodva.pulzusom 78. Tömegnövelőt akkor iszok amikor nemtudom bevinni a kaját, vitaminokat szedek (c-vitamin/multivitamin/b-complex) Milyen tápkieget szedjek hogy kicsit normálisabb legyen a vérnyomásom? Múltkor este megmértem 180/140..

2017. febr. 24. 17:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
A 140/90 még elfogadható. De szerintem itt senki sem orvos, hülyeség itt ilyet kérdezni. A 180/140 az tényleg gáz....minél előbb vizsgáltasd ki magad!
2017. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
előző vagyok: galagonya teát igyál....rendbe teszi a vérnyomásodat. Nézz utána neten
2017. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy ez nagyon magas paraméter egyenes út a szív/veseelégtelenséghez, ha most azonnal nem mész el kardiológushoz? (lehet ő tovább irányít a nefrológushoz)

Megkockáztatom, hogy nem bírja a veséd a fehérjebevitelt (mert szerintem ez sok egy 17 éves szervezet számára). A vese és a vérkeringés kapcsolatát, meg hagy ne kelljen bemutatnom... Azt hiszem nyilvánvaló, hogy mennyire erős a kapcsolat a két szerv között. De ezt jobban tudják a klinikusok.


Az a tápkieg. amit használsz, annak nagyon kis mennyisége szívódik fel - de ennek megvásárlása és a tény nem el fogadása a te saját problémád és felelősséged.


Üdv, egy egészségügyis egyetemista

2017. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Az első hülyeséget mondott. A 140-159systolés érték és 90-99 dyastolés érték, tehát tegyük fel: 140/90 Hgmm tulajdonképpen az artériás hypertonia első fokozata...

(én renális hypertóniára gondolok itt)

2017. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok még mindig, arra gondoltam még, hogy amiért fiatal vagyok, phaeochromocytoma is oka lehet. Ezt tulajdonképpen katekolamin metabolitok növekedés okozza. A többit már tényleg a klinikus elmondja.
2017. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

első vagyok. orvos családból....nézz utána. azt írtam még elfogadható

üdv.

2017. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
fiatal vagy* XD
2017. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
lol én is orvos családból. Amiről te beszélsz az max emelkedett normális... De egyébként Gerd Herold Belgyógyászat a jó barátod ;)
2017. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogy mitől lehet ilyen magas?

Neten keresztül ezt egy orvos sem tudja megmondani neked biztosra.

Mindenesetre:

Magnéziumot érdemes lenne kiegészítőként alkalmazni.

Ha feszült idegállapotban vagy,izgulsz valamin,simán felmehet ennyire a vérnyomásod.Banális megállapítás,de rengeteg embernél ez áll a háttérben fő okként,pl.nekem is.Vissza tudsz emlékezni,milyen idegi állapotban voltál akkor?

Súlyzós edzés is emeli a vérnyomást,esetleg edzés után mérted?

136/86.Rendszeresen ennyi szokott lenni kb,vagy felmegy magasabbra is? Ha igen,mennyire?

Most hétvégén rendszeresen mérd meg reggel,délben,este,és ha megint ilyen magasat mérsz,akkor menj el egy kardiológushoz,vagy belgyógyászhoz(háziorvos jó)

2017. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
most edzés után vagyok 1 órával 137/81 de le és felfutottam a szobámba, igazából azért kezdtem el méregetni a vérnyomásomat, mert ismerősőmnek 220/150 volt versenyen, és neki fel is szereltek ilyen szart hogy egész nap fent van és semmi baja nincs.
2017. febr. 24. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!