Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túlsúlyos vagyok, kb:20 kg...

Túlsúlyos vagyok, kb:20 kg felesleg, másfél hónapja kezdtem el edzőterembe járni. Fogyás az elsődleges cél de nyilván minél kevesebb izomveszteséggel. Hogy számoljam a makrókat 20 kg felesleggel vagy az ideális testsúllyal?

Figyelt kérdés
Legalább 2 g-ot akarok testsúlykilogrammonként. A kevés (számolatlan) ch-zsírral többet ártok mint használok? Valamint a heti 0,5-1kg fogyásnál az lehet több ekkora súlyfeleslegből? Kicsit talán sok lett a kérdés de köszi a válaszokat előre is!

2017. márc. 2. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemed? Testtömeged? Miből akarsz 2 grammot?
2017. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Férfi, 105 kg, viszonylag jó-izmos testalkat (hason-combon zsírral eltakarva), 2 g fehérjét akarok.
2017. márc. 2. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a zsírnélküli testtömeg a meghatározó, mikor a fehérjét számítjuk. Szerintem bőven elegendő 1,5 gramm a teljes súlyoddal számolva, ami napi 160 gramm. Ehhez adj hozzá 50-90 gramm zsírt, a többi szénhidrát. Férfiaknak 1500 kalóriás napi étrendet szoktak javasolni, de ilyen súllyal szerintem lehet több, mondjuk 1800 kcal. Számoljunk!

.

160 gramm fehérje = 640 kcal

70 gramm zsír = 630 kcal

Marad 530 kcal szénhidrátra, ami kb. 130 gramm.

.

Heti egy kilónál semmiképp ne legyen gyorsabb a fogyás üteme!

2017. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 2. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
3as jól leirta, viz,zöldség napi szinten legyen meg, rengeteget számit:) gondolom a súylzós edzés mellé terveztél kardiot/aerobot/HIIT-et, ha nem feltétlen legalább heti 2 eleinte, aztán növelheted folyamatosan :)
2017. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lenni szokott 2 intervall/HIIT az edzések után (lábnapot kivéve), csak a bokám kicsit lesérült nemrég, úgyhogy most pihentetem még 1-2 hétig. Helyette döntöttem a maró számolgatás mellett.
2017. márc. 2. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
makrót alapból számolni kell:) kivéve ha te érzésből fullosan belövöd de ahhoz vagy óriási szerencse kell hogy mindig ugyanannyit, vagy kitapasztalás
2017. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azóta lefogytál?
2020. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!