Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a heti egyszer egy izom vs heti többször?

Figyelt kérdés

Mindenki által biztosan jól ismert edzés, hogy egy izmot heti egyszer edzenek és akkor mindent bele, sok gyakorlattal. Elmúlt pár évben egyre gyakrabban láttam azt, hogy inkább heti kétszer edzik az izmokat, de ebből fakadóan nyilvánvalóan nem annyi gyakorlattal.


Még anno Heroldka linkelt ide egy tanulmányt, amire már nem emlékszem hogy magyar vagy angol volt, de egyik fő témája a fehérjeszintézis volt, és azt állította hogy ebből kifolyólag az edzést követő 48-72 órában megy végbe az izomépítése, ebből fakadóan ha heti egyszer edzünk egy izmot akkor egy, esetlegesen két ilyen időszakaszról is lemaradunk.


A kérdésem az lenne: Ez mennyire igaz? Tényleg jobb hetente többször edzeni egy izmot? Előre is kérek mindenkit, hogy indokoltan válaszoljon ha lehet, mert engem főleg a miértek érdekelnek, nem csak az hogy ez így van-e.



2017. márc. 23. 20:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Megtaláltam ezt a kis irományt, amit a szövegben említettem:


[link]


Részletesebben írta le mint én, sokkal.

2017. márc. 23. 20:28
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
Hiába minden tanulmány, ha mindenkinek más jöhet be. Mindkettovel tudsz fejlődni, neked kell kitapasztalni, hogy számodra mi a jobb. Nekem pl az, ha pár havonta váltogatom a teljes osztott tervet a heti 4 napos, de kétfelé bontottal.
2017. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is 4 napos ABAB bontásba gondolkoztam. Szerinted az hogy lenne megfelelő? Mell-hát-váll Láb-kar-has?
2017. márc. 23. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Általánosságban a több edzés jobb.

Vannak olyanok akik heti 1 edzéssel jobbak mint mások heti 3-mal de ők valszeg jobb genetikájuak is, és keményebben is edzenek, jobban is betartják a diétát stb

Az ilyen tanulmányokban véletlenített kisérlet van mert az megszűnteti az ilyen különbségeket, és lehet valamit mondani arról hogyan működik az emberi test.


Ha minden más azonos, akkor heti 2-3 edzés jobb mint heti 1


És amúgy nagyon régen, a szteroidok mainstreamm-é válása előtt szinte mindenki teljes testtel edzett, Steeve Reeves, Reg Park(ő cuccolt, de nem ez a lényeg) stb, Pont azért mert akik nem így edzettek, egyszerűen nem fejlődtek elég gyorsan.


Mondhatod hoy de hát, ott van xy naturál, vagy a legjoban kinéző ember akit ismerek, és az oszottal edz. Viszont azt elfelejted hogy ha van 1 000 ember aki teljes testtel edz, van mellé 100 000 másik aki oszottal, 100 000 emberből meg könnyebb találni extrém esetet mint 1 000-ből

2017. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De ahogy írták fölöttem, van eggy pszichológiai faktor is.

Ha neked befolyásolja azt hogy milyen gyakran edzel, mennyire vagy konzisztens, mennyire teszed oda magad edzésen az hogy te most osztottat vag teljes testet használsz akkor már is nem lesz minden paraméter ugyanolyan.

2017. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Úgy jó ahogy írod a felosztást, én is azt végzem. Mell-hát-váll, és kar-láb osztásban. Csak arra figyelj, hogy heti kétszeri edzés/izom esetén kevesebb sorozat kell az izomnak egy edzésen, hogy tudjon pár nap alatt regeneralodni.
2017. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Cortez: Úgy gondoltam hogy nagyobb izomcsoportokra 3 gyakorlat, 12 munkasorozattal, 6-8 ismétlésekkel kisebbekre pedig 2 gyakorlat. Ezzel gondolom nem lenne túl sok.
2017. márc. 23. 21:03
 8/9 Cortez70 ***** válasza:
Sok lesz egy edzésen egy izomra a 12 sorozat. Ez heti 24 sorozat egy izomra. 8-9 sorozat is elég még a nagy izmoknak is, bicepszre és tricepszre meg elég 6-6 is edzésenként.
2017. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kezdőként jobb a teljestestes edzés.Viszont ha elérsz egy szintre,már több időre lesz szükséged a regenerációhoz.Már nem leszel képes heti 2-3 nagysúlyos guggolásra.Az ilyen könnyített edzéseknek -hogy pl.kisebb súllyal guggolsz aznap- nincs értelme.Az edzéseid is indokolatlanul hosszúvá válnak.Ennek az edzés végén található gyakorlatok isszák meg a levét.Mi értelme egy gyakorlatban edzés végén 5-öket nyomni,ha frissen 8-10 is menne bele?

Ilyenkor már érdemes átállni az osztott edzésre

És nem kell e gyakorlat.Mellre elég pl.10 sorozat fekvenyomás.És fel kell menni magy súlyokig.Persze lehet utána 1-2 laza kiegészítő,de nem az lesz a lényeg

Kezdőként jobb a teljestestes

2017. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!